Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kompenzációt kellene fizetni...

Kompenzációt kellene fizetni a férjem exének? Jogosan kéri ezt? Én még ilyet nem hallottam.

Figyelt kérdés

Elnézést, de kicsit hosszú lesz!

Eddig a közös gyerek után a párom igényelte a családi adókedvezményt, az előző házasságomból született fiam után én. A férjem fizetett a volt feleségének 20%gyerektartást, ez havonta 20-22000Ft volt, mert vonták az adókedvezményből is a 20%-ot. Most a férjem elveszítette a munkáját és úgy döntöttünk, ő marad itthon a 1,5 éves gyermekünkkel gyes-en és később a kicsivel is ő lesz itthon (9 hetes terhes vagyok), én dolgozok tovább. Emellett abban maradtunk, hogy a gyerekek utáni adókedvezményt ezután én fogom igényelni.

Úgy éreztük tisztességesnek, hogy az ex inkább a férjemtől tudjon ezekről a dolgokról, ezért a hétvégén mikor hazavittük a kislányt, megpróbáltuk ezt megbeszélni vele. Úgy gondoltuk, a gyes öszegét megkapja gyerektartásnak, szóval nem a minimumot adnánk ezután sem, de az exe hatalmas patáliát csapott, hogy mi meglopjuk a gyerekét, mert az általunk kapott családi adókedvezmény 20%-a is őt illetné és kiszámolta, hogy az +20000Ft lenne és ezt is követeli, akár jogi úton is.

Nem vagyunk jártasak ebben a témában, ezért szeretném megkérdezni, hogy ilyet tényleg megtehet?



2013. jún. 10. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyermektartast a kötelezett jövedelméből számolják, tehat itt a férj jövedelme a mérvadó, nem számít, hogy te mennyit keresel, mennyi adókedvezményt kapsz.
2013. jún. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kétlem...
2013. jún. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sincs igaza, a családi adókedvezmény NEM a férj jövedelme, hanem valamelyik házastársé. A gyerektartásba csak akkor számit, ha a férj kapja, ha te, akkor nem, viszont abba senkinek semmi beleszólása, hogy melyikötök kéri.


Az, hogy a teljes gyes-t odaadjátok, a részetekröl igen tisztességes dolog, ha az ex hözöng, akkor megmelithetitek, hogy amennyiben nem áll le, kéritek a gyerektartás mértékenek megváltoztatását, mivel a férjed jövedelme erösen lecsökkent, ezen kivül a jövedelem 50%-a ezentúl három gyerekre oszlik meg, tehát az exnél lévö gyerek után csak 16%-ot kell fizetnie törvény szerint.

A gyes (ha jól tudom) jelenleg 28.500 Ft, ennek a 16%-a 4560 Ft - és neki jogilag ennyi járna. Ha utána gondol, akkor csak rájön, hogy jobb, ha hallgat.

2013. jún. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!