Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Új munkahelyem van, de kiderül...

Új munkahelyem van, de kiderült, babát várok. Elküldhetnek az első hónapokban?

Figyelt kérdés
Már megvan a gyed-hez a 365 napom, de szeretnék szüléskor is biztosított lenni, hogy meg is kapjam. Félek, hogy elküldenek. Mit tegyek? Menjek most táppénzre vagy mi legyen? A héten kezdtem. :(
2013. máj. 29. 14:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor kirúghatnak. Terhesség esetén a védelemre pedig csak akkor lehet hivatkozni, ha bejelentetted annak tényét a munkáltatónak. Tehát ha próbaidő alatt te megtudod, hogy terhes vagy, majd véglegesítenek, de nem mondod el, hogy terhes vagy, hogy véglegesítsenek és megtudja a munkáltató, hogy gyereket vársz, és ez neki nem tetszik, kirúghat. Ebben az esetben nem hivatkozhatsz arra, hogy terhes vagy és védelem illet, mert nem jelentetted be!
2013. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Huh, ez igen! És azt tudja valaki, hogy ha nem kapom a munkanélküli járadékot, csak regisztrált munkanélküli vagyok, úgyis jogosult vagyok gyedre? Mert ugye a 365 nap megvan.
2013. máj. 30. 18:33
 13/15 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy hallottam, hogy nem csak próbaidő alatt, táppénz stb. bármikor kirúghat! :(
2013. máj. 30. 18:33
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem akkor nem jár, szülés pillanatában is élő munkaviszonnyal kell rendelkezni vagy a 3 hónapos munkanélkülivel.
2013. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem tudom még, milyen szerződést kapok, mert ma voltam elkezdeni a papírmunkák elintézését, a Tescoról van szó egyébként, eladó vagyok.
2013. máj. 31. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!