Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akármerre olvasom nem tudok...

Akármerre olvasom nem tudok dűlőre jutni, valaki jártas szülő pár percre ráérne? SOS?

Figyelt kérdés
sziasztok!a férjemmel babát szeretnénk,csak nem tudom,hogy kapnék-e gyedet vagy mit kapnék:/ 2012.november 30-val fejeztem be tanulmányaimat,előtte nem szakadt meg sohasem!szóval ha jól értettem akkor ebből az utolsó fél évem(nappalin) be tudják számolni a gyedbe!december 6-tól pedig dolgoztam április 4-ig!akkor 10 hónapra jön ki összesen a suli kalkulálásával illetve a munkával!most munkaügyiből szeretnék menni tanfolyamra,azt beleszámítják majd,vagy nem?ha még 2 hónapot dolgoznék esetleg terhesség alatt akkor a 12 hónapra kapnék gyedet?vagy akkor sem?
2013. máj. 20. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

A szülés megelőző két évben 365 ledolgozott napnak kell lennie. Ebből 180 napnak beszámít a suli.

Ha a szülés pillanatában nincs munkaviszonyod nem jár gyed.

De jobb lenne 2. évet dolgozni szülés ellőt akkor nem csak a kicsi 1,5. éves koráig járna a gyed hanem 2. éves koráig.

2013. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem vagyok túl jártas,de sztem a sulit nem számítják bele... vagy mégis???

egyébként ahhoz,h. gyedet kapj, a szülés pillanatában munkaviszonyod kell legyen. ez biztos!

2013. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor kapsz tgyást fél évig, majd gyedet, ha a szülést megelőző 2 évben van 365 nap biztosított napod!

Szülés napján kell legyen bejelentett munkahelyed, ahonnét elmész szülni!

A munkanélküli akkor számít bele, ha kapsz ellátást, vagyis vonják a járulékokat a munkanélküli ellátásból, de az 1 bedolgozott év után 1 hónapig jár.


Ha nyár végén terhes lennél, 2014 júniusban szülnél, akkor 2012 júniustól néznék hogy megvan-e a 365 nap!

De még ha megvan, akkor is csak akkor kapnád, ha dolgoznál, mert kell munkahely ahonnét elmész gyedre, tgyásra!

Szóval szülés előtt dolgozni kellene fél évet, hogy legyen bérezett napod, amiből számolják az ellátás összegét!!!

2013. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen!akkor ha 6 hónapos tanfolyamra megyek a munkaügyiből,ők minimálbért fizetnek a tanfolyamért nekem,abból levonják a járulékot,így kézhez kapok x összeget akkor azt is bele számítják nekem?
2013. máj. 20. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy jogosult álláskeresési segélyre nem számítják bele azt az időt, amit munkanélkülin töltöttél. Tehát, ha 1 hónapig kaptál álláskeresési segélyt, akkor azt az 1 hónapot számítják bele. A tanfolyam nem számít bele, ha nem kapsz álláskeresésit. Csak közép- vagy felsőfokú tanulmányokból számítanak bele 180 napot, ha nappalin voltál, a szülést megelőző 2 évben.

Ha nem vagy jogosult álláskeresésire, akkor az az idő nem számít bele. Hiába vagy regisztrált álláskereső, hiába mész munkaügyi által tanfolyamra, nem számít biztosított időnek, ha nem kapsz álláskeresési segélyt.

Ha 2014. szeptemberében 10-én szülsz, akkor 2012. szept. 10. és 2014. szept. 10 között kell meglennie a 365 biztosított napnak. Vagyis a tanulmányaidból csak 2012. szept. 10. és 2012. nov. 30. közötti időszakot vesznek figyelembe! Illetve dec. 6-tól ápr. 4-ig eltöltött napokat, munkaügyiből azokat a napokat, amire kaptál álláskeresési segélyt. Ez így múködik. Ráadásul ápr. 4 óta már több mint 30 nap eltelt, így az ott keresett jövedelmed már nem vennék figyelembe a tgyás és gyed számításánál.

Vagyis, ha azt szeretnéd, hogy a tanulmányaidból 180 napot vegyenek figyelembe, akkor 2014. június 30 előtt kellene szüljél, így belefér a 2 évbe, a 180 nap.

2013. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor marad a gyes
2013. máj. 20. 11:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha a munkaügy fizet neked, míg a tanfolyamot végzed, rehabilitációs járadék néven, akkor az beleszámít a 365 napba. De mivel most gondolom kihasználsz minden napot a munkanélküliből, így mikor szülsz mindenképpen kell munkahely, ahonnan elmész gyedre!! Na, meg szerintem inkább dolgozz, gondolom nem akarod, hogy minimálbérből számolják a tgyást és gyededet. Szerintem a tanfolyam elvégzése után keress egy jó munkát, ha diplomád is van, akkor egész jó kereseted lehet, ha 2 évet dolgozol és utána vállalsz gyereket, nem mindegy, hogy egy hónapban 100 ezer gyedet kapsz vagy csak 50 ezret.
2013. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez, "az akkor marad a gyes" szöveg nekem azt sugallja, hogy te nem akarsz dolgozni. Na, mindegy, ha havi 25 ezer is elég neked, akkor tényleg ne törd magad munka után.

De remélem ez mellé a párod megkeresi a nettó 300 ezret!

2013. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem nem akarok dolgozni,csak ha minden igaz babás vagyok! és így kell gondolkodnom,hogy még mennyi időm lesz
2013. máj. 20. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!