Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akik csak GYES-re vállaltak...

Akik csak GYES-re vállaltak tudatosan babát (esetleg babákat), nem aggódtok, hogy hogyan fognak kijönni a pénzből?

Figyelt kérdés
Persze nem mindegy az apuka mennyit keres, mi a helyzet a lakhatással, stb. De itt olyan sokszor olvasom, hogy az anyuka csak GYES-t kap és úgy látszik így is lehet gyereket nevelni. Én még csak most ősztől fogok elkezdeni dolgozni, mert most lesz diplomám, de nagyon-nagyon vágyom már egy babára, viszont folyamatosan azon kattogok, hogy hogy lenne a legjobb, mennyi munkaviszony után szülni, mert szeretnék minden lehetőségre felkészülni, még így is kételyek vannak bennem, hogy elég lesz-e 2 év munkaviszony. (Párom jelenleg nettó 160 ezret kap.) Én biztos nem merném bevállalni csak GYES-re, de akiknél így történt hogyan boldogultok?
2013. máj. 18. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk az első gyerek "becsúszott" novemberben diplomáztam, márciusban született, bevállaltuk a másodikat gyorsan, 14 hónap van közöttük.

Feltételek: Tudtam, hogy biztos munka vár rám (nagynénémnél), párom 200 körül keresett (6 és 7 évesek a gyerekek, szóval lehet viszonyítani azóta a fizetések nem, csak a megélhetési költségek változtak) volt saját lakásunk már akkor. Igaz nem nagy (kicsi amerikai konyhás-nappalis rész, két pici szoba), szóval ezt jó lenne majd lecserélni mire a gyerekek kamaszodnak. Nem mondom hogy magunktól is így döntöttünk volna:) De ilyen feltételekkel, többször átrágva mi bevállaltuk a másodikat Korban sem voltunk olyan nagyon fiatalok, hogy ne férne bele (én 24, ő 27) A kicsi másfél éves koráig voltam otthon, akkor kezdtem el dolgozni, ők pedig bölcsibe járni. Utólag tényleg jó döntésnek bizonyult, szeretek fiatal anyuka lenni. A lendület mindig megmaradt az élemben, mert mi voltunk az első babások lelkes nagyszülőkkel, tesókkal és barátokkal.

2013. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!