Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes? Aki ért hozzá segítsen!

Gyes? Aki ért hozzá segítsen!

Figyelt kérdés

Augusztusban lejár a Gyedem, a munkáltatóm kifizetőhely, ezért a Gyest is rajtuk keresztül kell intéznem vagy csak simán a MÁK-nak postázzam az igénylőt?

A szabikat ki kell vennem Gyes előtt?

A munkahelyemre biztos,hogy nem mehetek vissza dolgozni,mivel egy tőlünk 40km-re lévő városba költöztek és nem fizetik ki az útiköltséget.

Gondolom leszámolnom csak a Gyes letelte után kell?!



2013. máj. 9. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Augusztusban lejár a Gyedem, a munkáltatóm kifizetőhely, ezért a Gyest is rajtuk keresztül kell intéznem vagy csak simán a MÁK-nak postázzam az igénylőt?

A munkahelyednek postazd.


A szabikat ki kell vennem Gyes előtt?

Nem.


A munkahelyemre biztos,hogy nem mehetek vissza dolgozni,mivel egy tőlünk 40km-re lévő városba költöztek és nem fizetik ki az útiköltséget.

Gondolom leszámolnom csak a Gyes letelte után kell?!

Igen. A GYES lejar, utana kiveszed a szabikat es azutan felmondasz -ugy, hogy a szabid fedezze a felmondasi idot es akkor nem kell egyaltalan bejarnod dolgozni

2013. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Gyest MÁK-nál kell intézni.

Szabikat majd a kicsi 3 éves kora után vedd ki, és akkor el is tudsz velük számolni. Vagy kiveszed és utána mondanak fel, vagy kifizetik a szabikat is.

2013. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Gyest neked kell intézni a MÁK-nál. Érdemes a gyed lejárta előtt 1 hónappal beadni az igénylést!

Nem kötelező kivenned most a szabikat, a gyes lejárta után is kiveheted. Kiveheted a szabikat is, de ha 8 órában dolgoztál szülés előtt, akkor csak a szabi lejárta után igényelheted meg a gyest. Szóval én még bent hagynám a szabikat.

Amíg gyesen vagy nem kell leszámolnod, nem is rúghatnak ki.

Ja, a gyest mindenképp neked kell a MÁK-nál igényelni, akkor is, ha a munkáltató TB kifizetőhely.

2013. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A munkaltatonak kell inteznie:)
2013. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, hát nekem nem intézi munkáltató, ahogy a családi pótlékot sem. Most május végén jár le a gyedem, küldtek is papírt, hogy lejár a gyedem, illetve küldtek egy papírt, amit vissza kell nekik küldjek, ha nem megyek vissza dolgozni, hanem maradok gyesen, de az nem a gyes igénylőpapír. Arra azt mondták, hogy bizony be kell menjek a MÁK-hoz nekem megigényelni, ahogy a családi pótlékot is, hiszen TB kifizetőhely, a MÁK-ban intézendő dolgokhoz már semmi közük. Csak azokat intézik el, amiket az OEP-nél kellene.

Kérdező, szerintem kérdezz rá a munkahelyeden, az a legbiztosabb!

2013. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták, mint az előző válaszolónak. Csak az OEP-es dolgokat intézik, a MÁK-hoz tartozókat nem.
2013. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,bár úgy látom nincs teljes egyetértés :)
2013. máj. 10. 06:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!