Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes-ről megyek szülni, mit...

Gyes-ről megyek szülni, mit igényelhetek?

Figyelt kérdés

Kérlek, segítsetek! 2012. októberében járt le a Gyed, azóta Gyes-en vagyok, de közben jön a kistesó, június 15-re vagyok kiírva. Jogosult leszek-e a Gyed-re újból, és a Tgyás-ra, mit tegyek? A munkahelyemen nem segítenek, próbáltam utánanézni, találtam is hasonló kérdéseket, de nem jöttem rá, nálam mi a helyzet. Szóval ha júniusban fogok szülni, akkor az elmúlt két évben 16 hónapig Gyed-en voltam, és 8 hónapig gyesen, ez mire jogosít?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!!!



2013. ápr. 26. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
ha a munkaviszonyod még fenáll a szüléskor,a tgyást,gyedet a minimálbér alapján fogod kapni.De lehet tévedek,biztos jön majd más aki megerősíti,vagy cáfolja a válaszom :)
2013. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, jogosult leszel tgyásra és gyedre, ha még fennáll a munkaviszonyod. De mivel több mint 180 napja vagy gyesen, ezen már nem is tudsz változtatni, így a minimálbér 70%-át fogod kapni bruttóban.

Viszont, a tgyás 168 nap, ez kb. 5 és fél hónap. Ha most elmész táppénzre, akkor a május napjai már bérezett napnak számítanak és a tgyás 168 napjával összejön a 180 bérezett nap, ebben az esetben a szerződés szerinti bér lesz a gyed alapja. De, nem vagyok biztos benne, hogy a tgyás-t elfogadják-e bérezett napnak, végül is szülési szabadság. Ha valaki tudja cáfoljon meg, vagy erősítsen meg4

De ezt én a helyedben megkérdezném az OEP-nél!

Igazából azt kellett volna tenned, hogy miután lejárt a gyed, kivenni a felhalmozott szabikat, majd táppénzre menni szülésig, vagy a tgyás kezdetéig, így nem a minimálbér lenne az alap, hanem a bejelentett bruttó béred!

2013. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. ápr. 26. 17:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!