Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha tgyás után, gyed helyett...

Ha tgyás után, gyed helyett dolgozom, akkor később igényelhetek gyes-t a babára, ha már betöltötte az egy évet?

Figyelt kérdés
Tehát tgyás után nem gyedet kapnék, hanem dolgoznék. Akkor 1 év után a gyest igényelheti a nagymama (gyerek 1 évet betöltötte)

2012. dec. 4. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, megteheted, ha betöltötte az egy évet, jogosulttá válsz a gyesre, amit átadhatsz mamának (ha ő nem dolgozik, és a kicsi nem megy bölcsibe)
2012. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a gyerek 1 éves koráig nem dolgozhatsz, én úgy tudom!
2012. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
utolsó, ezt meg honnan veszed? erről még sehol nem olvastam, szerintem rosszul tudod. :)
2012. dec. 4. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen rosszul tudom bocsi, azokra vonatkozik az 1 éves határ, akik az elejétől csak gyesen voltak.
2012. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egy éves korhatár mindenkire ugyanúgy vonatkozik, bárki elmehet dolgozni akár a kicsi egy éves kora előtt is, de ha ezt teszi, akkor nem kap gyest. Csak ha betöltötte az egyet, utána. Mindegy, hogy valaki gyedre volt jogosult, vagy csak gyesre.
2012. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!