Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha az első gyerekem betölti a...

Ha az első gyerekem betölti a 3 évet, de a kistesò mondjuk rá fél évre érkezik és ezidő alatt nem megyek vissza dolgozni, akkor a 3 év után a gyerek szuleteseig családi pótlékon kívül semmit nem kapok? Utána ha megszuletik a gyerek ismét jár a CSED?

Figyelt kérdés
Majd GYED? Vagy ebben az esetben érdemes lenne a terhesség elején visszamenni dolgozni, kivenni a szabikat, majd tappenz a gyerek születéséig?
ma 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában úgy szokták, hogy visszajelentetik magukat egy napra dolgozni, aztán mennek újra táppénzre.
ma 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nem prosztó dolog nagyon a munkahellyel szemben?
ma 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
3 èves kora utàn mit akaraz kapni?Amugy sem jàr màr semmi.3 èvig az a nagy összeg 26.000 gyes ès ennyi.
ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Semmit nem kapunk, de ha már útban a másik, és a gyerkőc betölti a hármat, akkor mi a teendő, erre lettem volna kíváncsi.
ma 09:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek betölti a hármat, akkor visszamész dolgozni, ez általában a rend. Ha közben terhes vagy ismét, akkor azt szokták csinálni, amit az egyes válaszomban írtam. Hogy prosztó dolog-e? Helyzetfüggő...
ma 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha 3 éves kora után nem mész vissza dolgozni, akkor kirúghatnak. Ha kirúgnak nemhogy a baba születéséig nem fog járni semmi, de a babák is csak gyest fogsz kapni, mert nem lesz munkaviszonyod.


Ha jófej a munkahelyed és engedi hogy fizetés nélkülibszabadságon legyél a biztosítotti jogviszonyod a gyerek 3 éves korában megszűnik, fizetned kell magad után tb-t. Ha a gyerek 3 éves kora után több mint 30 napig vagy fizetés nélküli szabadságon, azaz több, mint 30 napig szünetel a biztosított jogviszonyom akkor utána csak annyi táppnezre lennél jogosult, amennyit újra dolgoznál, de mivel nem dolgozol nem leszel rá jogosult, azaz terhesség alatt táppnézre se tudsz majd menni, csak szülés előtt szabadságra aztán csedre.


Ha visszamész dolgozni akárcsak heti 1 órában (hülyén hangzik, de mindegy milyen rövid munkaidővel), akkor biztosított maradsz és ha a 2. baba az első gyerek 4. születésnapja előtt születik,és ugyanannál a munkáltatónál igényled az ellátásokat, nem kaphatsz kevesebb csedet, mint az első gyerekre (kedvezmenyszabály), hiába volt kevesebb a részmunkaidős kereseted.

Mindenképp vissza kell menni.

ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Most látom, hogy azt írod már jön a baba.


Az első gyerek 3. születésnapja utáni napon munkavégzési kötelezettséged van. Terhesség alatt elvileg nem rúghat nak ki, csak rendkívüli esetben, de az hogy nem jelensz meg dolgozni rendkívüli eset.


Ha nem szeretnél dolgozni, akkor

1. kérheted a szabadsága ID kiadását, amennyid van.

2. Kérhetsz fizetés nélküli szabadsgáot, de erre az vonatkozik amit fentebb írtam (nem köteles adni, tb-t magad után kell fizetned, nem leszel jogosult táppnézre)

3. Veszélyeztetett terhességgel kiír az orvos és viszed a táppénzes papírt.

ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat figyelj kérdező én csak táppénzre szülés elött 8 éve 220.000 ft ot kaptam amíg nem jött a csed. Amikor ujra terhes lettem mar elmult 2 éves, nekem a saját munkahelyem ajanlotta hogy így tegyek, vissza a melohelyre akar 1 hét szabi majd táppénz a teehességgel. Lehet számolni a 6 hónap alatt ez mennyi volt és mennyi lett volna ha nem így teszek. Hülye lettem volna
ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De jofejek nálatok a munkáltatók :) És jól is keresel. Megkerdezhetem mivel foglalkozol? Mert nekem most a nettó fizum lenne ha dolgoznek 220 ezer.
ma 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Nàlam így volt.3 èv 3 honap van a kèt làny között.Vissza tettek àllomànyba ,utàna onnan kaptam a csedet tovàbb
ma 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!