Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED-nél mennyi idő lehet a...

CSED-nél mennyi idő lehet a megszakítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok 2 hónapja szültem és a CSED igénylő papíromat be küldte a munkáltatom viszont nem tudom hogy jogosult vagyok e mert 2023.02.01.-2023.06.30 ig volt munkahelyem aztán 2023.09.01-mostanáig van a másik munkahelyem viszont a 2 éven belüli 365 napom nincs meg. Csak megszakítással és ugye a kisfiam 2024.08.02.-én született, tudnátok nekem segíteni hogy ilyenkor hogy számolják és hogy mennyi megszakítás lehet vagy egyáltalán jogosult vagyok e a CSED re. Köszönöm előre is a választ!

(Ui.: előtte is volt munkahelyem csak ott össze vissza volt a bejelentésem mert közben iskolába is jártam, a középiskolai biztosítási jogviszonyt bele számítják egyébként?)



#CSED megszakítás
okt. 14. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

2022.08.02 és 2024.08.02 között van 365 napod, vagy nincs?

Én úgy látom, hogy van.

2023.09.01-2024.08.02-ig is már majdnem megvan egy év. Nyugodtan hozzászámolhatod a 02.01 és 06.30 közti időszakot, ha az is rendes munkaviszony volt.


"A csecsemőgondozási díjra való jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie."


Ennyi az elvárás. Nincs meghatározva, hogy hány nap megszakítás lehetett benne.

okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2023.02.01 elött mi volt? Volt bejelentett munkaviszony?
okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor viszont megvan a 365 nap mert 2023.02.01.-i munkahelyem is rendes 8 órás munka volt és előtte is volt rendes munkahelyem csak ott is volt megszakítás mert nem egyből jelentettek be, de ha nem nézik a megszakitasokat akkor nem kell izgulnom hogy nem fogom kapni
okt. 14. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami pedig az összeget illeti, az attól is függ, hogy mikortól mentél táppénzre szülési szabadság előtt, ha mentél.

#1

okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!