Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan tudnám kikérni a...

Hogyan tudnám kikérni a munkáltatóit, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

A következő problémám akadt… Azt gondoltam, hogy elég lesz szeptember 10.-én elkezdenem munkát keresni, mert én hülye olyan naiv voltam. A kisfiam október 23.-án tölti a kettőt és jelenleg van munkahelyem ahova nem szeretnék visszamenni. Mivel már nagyon “ég” a ház és nekem a bölcsihez kell munkáltatói valaki azt tanácsolta, hogy kérjem ki a szabijaimat nov 1-től (nov 6-15 ig lenne beszoktatás) ami 25 nap addigra csak találok másik munkát ami olyan dec közepe. Nem szerettem volna ilyenekhez folyamodni viszont akkor közben mondjak is fel? Elkeserít nagyon, hogy jó szakmám van (Könyvelő) viszont 5-6 helyen ahova behívtak az elmúlt hétben még mindig az első köröket fogom járni, úgy hogy még pár hét biztosan… Nagyon, de nagyon végső esetben, ha visszavesznek akkor vissza megyek viszont a főnökeimmel nem jó a kapcsolatom. (Van a helyemen valaki és most felvételi stop van, mert rosszul megy a cégnek most, úgy hogy nem tudom mi lesz, hogy visszavesznek-e)


Segítsetek kérlek abba, hogy mi lehetne a legjobb megoldás, mert

fogalmam se volt, hogy ilyen nehéz mostanában elhelyezkedni a munkaerőpiacon és nincsenek nagyszülők akik tudnának segíteni abba az esetben, ha nincs munkám akkor vigyázznak a gyerkőcre stb… Szóval a bölcsi mindenképp kellene, hogy eltudjak helyezkedni :(



+Ha közben fel is vesznek valahova akkor kérhetem az azonnali felmondást? Vagy közben el kezdhetek dolgozni? Összesen a mostanival 2 munkahelyem volt az első közös megegyezéssel történt a mostaniból meg készülök váltani szóval semmi tapasztalatom nincs.



okt. 14. 08:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a dec elejét akartam közben írni. 😅
okt. 14. 08:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tanácsolom vedd ki a szabidat, hisz ha nem sikerül munkát találnod, még mindig jobb egy rossz állás mint a semmi.. Nem mondj fel míg nincs másik biztos állásod. Ha felvesznek valahova akkor majd egyeztetsz a két munkahellyel, mikor-hogy tudsz kezdeni az új helyen.
okt. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Én is azt tenném, kivenném a szabikat majd amíg nincs más, oda bejárnék dolgozni. Mellette gőzerővel munkát keresnék.


Én is könyvelő vagyok. (Mérlegképes könyvelő, Bérügyintéző szakmákkal)

Ennek ellenére vagy 90helyre tuti beadtam önéletrajzot, 3 hívott vissza összesen.

4hónap alatt találtam munkát. Tavaly.


Ja és azonnali felmondást nem kérhetsz. 30 nap felmondási idővel sima felmondást tudsz beadni. Max ha "jófej" a főnököd elenged belőle valamit.

okt. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

"+Ha közben fel is vesznek valahova akkor kérhetem az azonnali felmondást? "


Kérni kerheted, a munkáltatón múlik, bele megy e. Ha nem, és s szerzodesedben szerepel valamilyen formában, hogy nem lehet másodállásod, akkor meg kell várnod a felmondási idő lejártát.


Alapvetően mivel azt írod, október 23.-an lesz 2 éves a gyerek, addig jár a gyed - a gyerek meg nem mehet bölcsődébe, ha nem dolgozol, különben meg kell szüntetned a gyedet.

A munkáltatódnak egy hónappal a tervezett munkakezdes előtt, írásban kell jelennek, hogy újra munkába állsz, ebben jelzed azt is, hogy a bennmaradt szabadságokkal kezdesz. Munkáltatói igazolast előre nem fog adni, tehát a legkorábbi időpont amikor azt kapható, ha ma feladod a levelet, november 15. Munkáltatói szandeknyilatkozatot kapható addig, ha jó fej

okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat végül ugye kellett egyeztetnem a munkáltatómmal. Jelenleg is munkát keresek és a szabadságaimat töltöm novembertől bízva abba, hogy talán találok majd a jövőhónapban. A munkáltatóit már múlthéten megkaptam, így a bölcsihez már minden papír van. Jelenleg nincsen nyitott pozíció a mostani cégnél a számomra, de annyit mondtak egyeztetnek úgy hogy várom a fejleményeket.

tegnapelőtt 08:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!