Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha új munkahelyre megyek és...

Ha új munkahelyre megyek és kiderül hogy babát várok kirúgnak akkor nem kapok semmilyen ellátást a kicsi után?

Figyelt kérdés

Mert úgy néz ki munkahelyet fogok váltani!!

De hál istennek ahol most vagyok már 22 hónapja dolgozom!

Vagyis az ellátást kapnom kéne ha kirugnak is ugye?

Csak akkor az Államkincstár fizeti??


tegnap 09:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Alapból az államkincstár fizeti a CSED-et, GYED-et.

Viszont egyik alapfeltétele, hogy a szülés pillanatában legyen biztosítási jogviszonyod, másik, hogy 2 éven belül meglegyen a 365 nap jogviszony.



(Felesleges a munkaügyes, hidd el, körbejártam a témát, mivel nekem is problémás volt a dolog, amit meg kellett oldani.)

tegnap 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a #7 utolsó bekezdését ajánlom leginkább a figyelmedbe, már ami a lehetőségeidet illeti, ha esetleg minden kötél szakad.
tegnap 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te fogsz pofára esni, mikor hiába igényled meg a csed-et, mert több mint 42 napja nem lesz jogviszonyod. És ha épp munkanélkülin leszel, akkor meg szintén jóval kevesebb is járhat, mint amire számítanál. És hiába fogsz hisztizni, senki nem fog neked csed-et fizetni.
tegnap 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki hülye, csak te vagy helikopter...

Menj csak nyugodtan a munkaügyre, ott is ugyanezt fogják mondani. Próbaidő alatt nem vagy védett. Amúgy is lenne pofád új munkahelyről egyből szülni menni? Táppénzre is csak annyit mehetsz, amennyit dolgoztál, csak mondom.

tegnap 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a többiek jól tudják. Ha nincs biztosítási jogviszonyod éppen, akkor nem jár CSED (ebben talán a munkanélkülivel lehet játszani kicsit), plusz próbaidő alatt terhesen sem vagy védett.
tegnap 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én bérszámfejtő vagyok, hidd el jól írják a többiek.
tegnap 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!