Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult lehetek-e Csed-re és...

Jogosult lehetek-e Csed-re és Gyed-re?

Figyelt kérdés
Szóval 2022 januártól egészen 2024 augusztus 31-ig volt egy munkaviszonyom, ahonnan elküldtek azzal az indokkal, hogy nem hosszabbítják meg határozott szerződésem. Azonban nemrég kiderült, hogy babát várok. Tehát ha most nincs munkaviszonyom, jogosult vagyok-e ebben az esetben a fent említett Csed-re és Gyed-re? Az interneten ha jól értettem a szüléstől számított 2 éven belül kell rendelkezni 365 nap munkaviszonnyal, ami nekem meg is van. Viszont valaki azt mondta, hogy ez nem elég, mert folyamatos munkaviszony kell ezek igényléséhez. Kérném, hogy aki illetékes az legyen kedves válaszolni, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Köszönöm szépen.

szept. 18. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2 feltételnek kell teljesülni. Az egyik, hogy 2 éven belül meg kell lenni a 365 biztosított napnak, a másik, hogy a szüléskor is fent kell állni biztosított viszonynak. Ez nálad nem áll fent. Úgy tudsz játszani ezzel, ha nem veszed igénybe az álláskeresésit, hanem úgy, hogy a szüléskor még járjon. Akkor kapsz mindent, igaz, csak a minimálbér szerint. De az is több mint a gyes. Vagy pedig keresel egy helyet, ahova terhesen is felvesznek dolgozni.
szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

így nem vagy jogosult.

Mivel 2 feltétele van. A 2éven belül 365 nap jogviszony, ILLETVE a jogosultság pillanatában aktív jogviszony.

Mivel most küldtek el, az a jogviszonyod a 2 évbe beleszámít ugyan. De jogosultságot nem fog adni.

szept. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell folyamatos a lennie a jogviszony aki, de valamilyen jogviszonynak kell lennie a szülés pillanatában (csed igénylés pillanatában is).


Azaz munkát kellene keresned, kihúzni a próbaidőt aztán próbaidő után már terhesen nem küldhetnek el.

Vagy keresni valaki ismerőst, aki bejelent a cégébe.

szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen én is így vagyok. Akkor a munkanélkülivel jogosultak leszünk?
szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a szüléskor még kapod, akkor igen.
szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De a munkanélkülivel csak egy nagyon minimális összegre leszel jogosult.
szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Arra figyelj hogy a gyedet csak csed után tudod igényelni és az igénylés pillanatában kell jogviszonyodnak lennie különben nem jár.

szept. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!