Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Idősek ápolási díja, apuka...

Idősek ápolási díja, apuka gyed extra plusz gyes?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anyuka, nem dolgozom csak a mamám után jár nekem ápolási díj, ami havonta kb 43e Ft.

A férjem a kereső, neki nagyon magas a fizetése, így az apasági gyed extrát ő fogja igényelni.

Én vajon maradhatok e végig ápolási díjon ha a baba megszületik? Apuka ugyanúgy kapja majd a gyed extrát, hogy közben én kapom az ápolási díjat a gyes helyett?

Az ápolási díj sokkal jobb, mint a gyes.



szept. 2. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Itt utánna tudsz olvasni.Az apuka pedig a gyerek 168 napos korától tudja igényelni a gyedet,de neked a gyest akkor le kell mondanod.

szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első 168 napban szerintem csak GYES-en lehetsz. Ápolási díj mellé szerintem az nem jár. Apa csak 169.napos kortól igényelhet GYED-et.
szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!