GYED alatt kirúghatnak?

Figyelt kérdés

júl. 20. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gyed és gyes alatt védettséget élvezel határozatlan szerződés esetén, de csak addig, amíg nem mész vissza dolgozni. Ha határozott szerződésed van, akkor a lejárta után elküldhetnek, hiába vagy gyeden.
júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

GYED alatt akkor rúghatnak ki, ha aláírod a fizetetlen szabadság iránti kérelmet a munkáltató felé. Most ugye lehet dolgozni GYED mellett, de ha alà akarnak veled íratni ilyet, arra nagyon figyelj, hogy GYERMEKGONDOZÁS CÉLJÁBÓL KÉREM A FIZETETLEN SZABADSÁGOT ettől és eddig. Amit még fontos tudni, hogy GYED-ről, ha vissza akarsz menni szólnid kell előtte legalább 30 nappal, de inkább többel. Mindenképp hamarabb menj be, mint ahogy lejárna a GYED-ed, hogy jöttél dolgozni. Köteles visszaadni azt a munkát amiből elmentél szülni, bármit is mond, hogy nem. 3 év munkaviszony után 1 havi végkielégítés jár és ki kell adnia a felgyülemlett szabadságaid is. A legjobb ha kiszámolod mennyi szabid gyülik össze és mielőtt lejárna a gyeded 1,5-2 hónappal előtte szólsz, hogy visszamennél dolgozni és írják meg mikor tudod kivenni a felgyülemlett szabijaid. Valószínűleg elküld, de legalább a GYED vègéig él a munkaviszonyod, ha csak olyan szabadságkérőt ísz alá amit entebbe írtam, kiveszed a szabikat időben. Csak írásban kommunkálj velük erről, attól megijednek. És kevésbé próbálnak szemétkedni.

Engem terhesen ki akartak tenni, hogy írjam alá a megváltozott munkaképességről egy nyilatkozatot. Hát jól elküldtem őket a picsbe. Mondtan nekik, hogy én csak folyamatos táppénzen lévő àllapotos nő vagyok nem rokkant. Nagyon vigyázni kell, Magyarországon a munkáltatók nagy része nagyon szemét ezügyben.

júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!