Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen esetben nem veheto...

Milyen esetben nem veheto igenybe a terhes tappenz es a gyes?

Figyelt kérdés
jún. 18. 21:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
70%

#20! Pontosan. Tőlem maradhatna az eddigi rendszer, de terjesszék ki a gyedet azokra IS, akik már rendelkeznek x év munkaviszonnyal és bőven raktak be a közösbe, függetlenül attól, hogy ez a terhesség előtt vagy alatt történik. Így, aki egy napot se dolgozott, ugyanúgy kimaradna, de az olyan szerencsétlen helyzetben lévők, mint a példádban említett, nem szívnák meg.

Amikor én még dolgoztam, azon a területen az volt a divat, hogy egyszerűen évekig nem adtak határozatlan szerződést. Így a terheseknek nem kellett újat adni, ha lejárt a régi. Nem volt valami motiváló.

jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

7: nem. Az a gyermek aki így él, mások adományaira szorul. Ezért van neki pl. ruhája mert kap. Eszik, mert rászoruló és ingyenes számára az étkezés, illetve naponta látogatja az "adj enni" dobozt, ahova a még felhasználható élelmiszereket teszik rászorulóknak stb. Tanszere is van, mert az önkori ad tanszer adományt minden évben stb.

A csp meg a rá kapott GYES meg megy cigi, műszempilla stb.

jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
54%
8: Igen, visszamentem az elsőnél és most nyáron a másodiknál is visszamegyek 2 éves korában dolgozni. És igénylem mellé a GYES-t, (illetve júli 1-től már nem is kell igényelni, mert automatikusan átvált GYED-ről), mert nem ellene vagyok, hanem az ellen hogy az is kapja aki nem dolgozik. 8 évig pakoltam a közös kasszába mielőtt gyerekem lett.
jún. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
16%

13: Kit érdekel külföld? Itt élünk, ide adózunk. Teljesen lényegtelen máshol hogy van.

És igen, jogos hogy nem kaptál mást ha aktuálisan nem volt munkaviszonyod, mégis miből számolják az ellátást.

Látszik is milyen megkeseredett lettél. Munka van, aki keres-talál. Elmentél valahova dolgozni, nem csak GYES-ed lenne.

jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
55%

#24! Te szerencsétlen, mondom, hogy több munkaviszonyom van, mint neked. Miből számolnák ki? Hát, mondjuk abból, zsenikém.

Azt is írtam, hogy dolgozom most is.

Nem vagyok megkeseredett, csak van igazságérzetem.

Ha már így jósolgatunk, ezzel a szövegértéssel gondolom, neked sikerült elhelyezkedni takarítónőként egy évre, azóta meg szülöd sorra a pulyákat. Na, pont ezekről írtam.

jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!