Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen esetben nem veheto...

Milyen esetben nem veheto igenybe a terhes tappenz es a gyes?

Figyelt kérdés
2024. jún. 18. 21:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%
Igen visszamentem. De egyébként azt írtam, hogy sajnos alanyi jogon jár. Tehát aki soha egy forintot nem tett a közösbe az is kapja. De egyébként is egy felesleges pénzszórás. Aki normál körülmények közé vállalt gyereker annak nincs rá szüksége, aki nem annak meg nem kéne kapni.
2024. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%
8. Képzeld, 2 éves korában mentem vissza és mellette igényeltem a gyest is. 11 év munkaviszony után, naná hogy élek vele, hiszen az is megkapja aki életében egy percet sem dolgozott! Elég súlyos adóforintokat vonnak le havi szinten a béremből és bizony sajnálom, hogy ilyenekre fordítja az állam, ahelyett hogy pl. eü.-re, iskolákra költené.
2024. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
11%

Mielőtt itt nagyon felhergelnétek magatokat, valószínűleg többet adóztam már, mint itt bármelyikőtök. Igen, kedves #12, nálad is több munkaviszonyom van. Ennek ellenére csak GYES-re vagyok jogusult, mert terhesség alatt meg nem volt, de igazatok van, jobb lenne, ha nem járna az se, mert ne habzsi-dőzsizzek már abból a huszonezerből ingyenélőként.

Én is szívesebben támogatom az adómból a börtöntöltelékeket, meg a NER-t.

Amúgy ilyenkor miert nem példálóztok a bezzeg külfölddel, ahol munkaviszonytól függetlenül jóval magasabb a családi, mint itthon és sok helyen az iskola, a gyerek gyógyszer és egy csomó minden ingyenes a gyerekeknek. Érdekes, máshol senki nem kárál azon, hogy azért szülnek. Pedig ott is vannak munkanélküliek, dohányosok, alkoholisták, megélhetési gyerekgyárosok.

#2

2024. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem alapvetően a rendszer rossz. Nekem mondjuk a gyes-sel alapvetően nincs gondom, de nem tartom fair-nek, hogy hosszú évek munkaviszonya után, ha valaki elveszíti azt, csak gyes-re jogosult. Ez így hülyén van kitalálva.

Abban viszont egyetértek, hogy az alanyi jogon járó juttatások nem képeznek jó irányt (pl. családi pótlék). Nem azért, mert hatalmas összeg, de sok kicsi sokra megy. 13# Jártál pl. mély szegény borsodi településen? Csp, gyes osztáskor rendőri kíséretet kap a postás, mert 2 órát sem bírnak kivárni ezért a komoly összegért és lerohanják. De nálunk is közteressel jár ki a postás a putri negyedbe. Ezeknek eszükben sincs dolgozni... Tarják a markukat, felvesznek minden nagycsaládos támogatást, szociális kaja csomagot, tűzifaigényt, stb. A fogamzásgátlás pedig, mint olyan, nem létező kategória. Na én rájuk mondom, hogy nekik nem adnék. Mégha tudom is, hogy az csak mégrosszabb helyzetet idézne elő, nem véletlen nem veszik el (de nem is emelik egyébként).

2024. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
70%
Bizony. Folyamatosan megy a hőbörgés, hogy miért nem emelik, de pont az ilyen ingyenélők miatt. Ezért vezették be a családi adókedvezményt.
2024. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#14! Jártam, de ott se a gyerekektől sajnálom. Nem tőlük kéne elvenni, hanem elérni, hogy csak a gyerekre tudják fordítani.

Meg ott is különbséget tenni aközött aki nem tud dolgozni, meg aki nem akar. Aki a gyerekeinek akar enni adni, ugyanúgy állattá válik, mint, aki a függőségei miatt várja. Bizonyos anyagi szint alatt nincs különbség. Sok kistelepülésen közmunkára is alig lehet bejutni, nem hogy normál munkára. Pl.a gyárakat fel lehetne tölteni velük a vendégmunkások helyett. Hogy lehetne rávenni őket arra, hogy dolgozzanak? Pont úgy, hogy a végzettségének megfelelő munkát nem utasíthatja vissza.

Van (volt) ilyen is, de nem ott alkalmazzák, ahol kéne. Nekem volt olyan, hogy nem volt munkahelyem, de dolgoztam (tök legálisan, most is egyébként.) Viszont az "alkalmi", sehogy nem tesz ki egy teljes állást, mert nincs annyi munka. Szoc.segélyen, vagy nem tudom, mi a szebb neve, voltam. Az a 22ezres. Gondolom, még most is annyi. Tartott ez 1 hónapig, mert akkor elküldtek utcaseprőnek 50ezer forintos fizuért, amit nem vállaltam el. Miért? Mert nem vagyok bolond, hogy diplomásként utcát söpörjek és lemondjak az addigi, végzettségemnek megfelelő munkámról, amivel többet keresek, mint a 8órás utcasepréssel. Nem pont így kéne alkalmazni.

Vagy pl.a gyárakban miért nincs 4órás munka? Semmibe nem kerülne, ha egy vendégmunkás helyét 2 borsodi, jelenleg ingyenélővel töltenék be.

2024. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

16# Nálunk pontosan tudják a településen ki az aki tudna és akarna is dolgozni, őket támogatják az elhelyezkedésben, felzárkóztatásban, szocializációban, stb. És ki az, aki a menthetetlen kategória. Az a baj, hogy ha a menthetetlennek nem adnak semmit, elkezd lopni és megkeseríti a települési életet (nem egy ilyen család van ugye sajnos, ezek pedig nem a "gyerekeikért" ölik a postást csp osztásnál, elhiheted). Szóval értem, hogy nem lehet elvenni tőlük MINDENT, de az sem megoldás, hogy csak segélyekből él. Neki nem a 4 órás munkaidő hiányzik, ott sem jelenne meg. A rendszer a rossz. Segélyt csak átmenetileg lenne szabad adni "alanyi jogon", (nekem éppen azért nincs bajom a gyes-sel, mert az csak átmeneti). És mellette nagyon széleskörű integrációs, felzárkóztató programokat, munkahelyi buszokat, stb. kellene biztosítani, amivel ha ennek a lehetetlen rétegnek már nem is tudnak segíteni, de legalább a gyerekeik még talán kaphatnának más mintát. Borsodban is rengeteg gyár van, akik alig találnak munkaerőt, mennek az ukránok, filippínók. Közben ott van egy rakás semmirekellő roma, akinek a buszra sincs pénze, így ha akarna sem tudna elmenni dolgozni. Más kultúra.

Ehelyett elintézzük azzal, hogy nesze tizenpár ezer gyerekenként és egyre nagyobb lesz ez a réteg. A felzárkóztatás meg abszolút az önkormányzatokra és civil szervezetekre van bízva, akik szélmalom harcolnak.

2024. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

8as, pontosan. Vagyis a gyerek 18 hónapos korában mentem vissza dolgozni oda, ahol előtte már 8 év folyamatos munkaviszonyom volt. Ismeretségi körben ez az általános, ritka ha valaki 2. év után is otthon marad a gyerekkel.


Amúgy meg igen én is azt mondom, ha valaki nem tesz bele a közösbe semmit (nem dolgozott) az ne is kapjon egy fillért se. Inkább a GYED-et hosszabbítsák meg a gyerek 3 éves koráig.

2024. jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
52%

#17! Ebben teljesen egyetértek. Én is azt írtam, a gyerekeiért ölők is ugyanolyan állatok lesznek, mint akik magukért. Nem azt, hogy mindegyik a gyerekeiért "öl". Az viszont nem lehet megoldás, hogy senki nem kap semmit. Én is azokat támogatom, amiket írtál. A 4 órás munka a nem menthetetlen rétegnek lenne segítség. Hanem akinek még munkahelyi busszal se lenne esélye elérni az óvodába, iskolába a gyerekért, mert ugye nincs minden faluban egy gyár.

A menthetetlen réteg meg sajnos, GYES, családi mellett is lop. Hát, fektessenek nagyobb hangsúlyt a közbiztonságra. Ne az legyen már, hogy a "rendőr"(a 3 hónapos gyorstalpalón végzett), fél a bűnözőtől és inkább félrenéz. Ne érje meg neki lopni, mert ahogy kijön, már mehet is vissza a börtönbe. Emellé kell egy olyan személy, akinek van tekintélye előttük és tud más alternatívát nyújtani. Ha a menthetetlen kategóriából 20% átkerül a menthetőbe, a maradék 80 meg börtönben van, máris jobb a helyzet. Egy idő után egymást tudják motiválni, mert azt látják, hogy akivel pár éve még együtt ültek, annak most telik cigire, neki meg s.ggbe kellett dugatnia magát a cellatársával egy szálért.

Nincsenek illúzióm. Nem az fogja őket motiválni, hogy a szomszéd már rántott húst is tud adni a gyerekének enni, de az ezen a szinten még lényegtelen. Először el kell jutni odáig, hogy a munka vonzóbb alternatíva legyen, mint a lopás. Mindegy milyen okból.

Azt meg továbbra se tartom igazságosnak, hogy van aki 1 év munkaviszony után nem csak gyest, gyedet is kap, utána meg sorra szülheti a gyerekeket, lehet életében többet nem fog dolgozni(ismerek ilyet is). Mástól meg a gyest is megvonnák, hiába van mondjuk 15-20 év adózott munkaviszonya.

#16

2024. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%

Véletlenül pont van rendőr barátunk. Azt mondja 10-15 éve lazán szétpofozták itt nálunk is a putriban a kisebbséget, ha valaki lopott. Volt tekintélyük. Ma már előbb függesztik fel őket, minthogy visszaérnének az örsre, ha eljár a kezük. Két fiatal rendőrt körbevesz egy megtermett család és lesnek, mint hal a zacsiban, hogy most mi lesz. Sajnos. Ettől függetlenül én lekopogom, nálunk "jó" a helyzet, mert foglalkoznak velük. Példát adnak azoknak, akik engedik, így már nem születik annyi gyerek a semmibe. Ha a rendőrnek nincs is tekintélye, a közteresnek, védőnőnek, orvosnak, polgármesternek van. Mellesleg a kiemelkedők rendezik a lecsúszott társaikat sok esetben, mert tudják, hogy miattuk vannak egy kalap alá véve másokkal szimplán a bőrszínük miatt. De ha az önkormányzat hozzáállása nem ilyen lenne, nagy baj lenne a mi településünkön is, pedig Budapest agglomerációja. Részemről ebben a formában hiába értem, hogy miért nem veszik el a csp-t, mégis vérlázító, hogy élősködnek a társadalmon. (Ha böriben lennének is élősködnek sajnos, én sokkal radikálisabb lennék, de inkább nem írom le. :))

Olyan barátnőm is van, aki 8 hetes várandósan kapott előrelépési lehetőséget a cégénél, ahol 5 éve dolgozott és éppen lejárt a határozott szerződése. Határozatlant kapott volna, annyi volt a kikötés, hogy 3 hónap próbaidő. A régi szerződés már nem élt, az újat meg alá sem írták vele a terhessége miatt, pedig baromi jól keresett. Neki is csak gyes járt. Ez sem fair, ahogy írtam, ilyen szempontból nagyon sz*r a rendszer, kiszolgáltatott a nő teljes mértékben. Nettó 400-450 ezres fizu után 7 hónapig otthon ülni várandósan, majd megkapni a gyest, kb. a szembeköpés kategória. Én mondjuk próbaidő alatt sem engednék felmondani a várandósoknak, inkább támogatnám adókedvezménnyel ilyen szituban a munkáltatókat, vagy eltekintenék attól, hogy a tp harmadát ők fizessék. Ezen felül pedig csed/gyed megállapításnál nem azt nézném, hogy most éppen van-e aktív munkaviszonya, hanem sokkal összetettebb bírálati rendszert határoznék meg, ami ad mondjuk egyéni fellebbezési, vagy bírálati lehetőséget az ilyen szerencsétlen helyzetekben, mégis bezárja a kiskapukat, hogy ne lehessen visszaélni vele.

Amúgy bocs kérdező az off-ért.

2024. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!