Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen esetben nem veheto...

Milyen esetben nem veheto igenybe a terhes tappenz es a gyes?

Figyelt kérdés
jún. 18. 21:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Gyes sajnos alanyi jogon jár. A "terhes"táppénzhez, megfelelő idejű és jelenleg is fennálló munkaviszony kell valamint, veszélyeztetett terhesnek kell lenni.
jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
9%
#1! Sajnos, mi? Te attól boldogabb lennél, ha más nem kapná azt a huszonpár ezret? Hihetetlen, milyen rosszindulatú emberek vannak.
jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
2-es, egy nő, aki még életében nem dolgozott, és nem fizetett semmit a közösbe, de szül 5 gyereket, az is felvesz kb. 4,5 millió Ft GYEST az 5 gyerek után, plusz évi kb. 950 ezer Ft családi pótlékot a gyerekek 18 éves koráig.
jún. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem lenne ennyi nyomorgó, nélkülöző gyerek, ha nem osztogatnák a gyest a nagy semmire! Sajnos van az a réteg, akik gyes+csp miatt szülnek.
jún. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
19%

"Sajnos van az a réteg, akik gyes+csp miatt szülnek."


Ja, mert az a 40e körüli összeg jóval több, mint amennyibe egy gyerek kerül havonta. Pláne, hogy a gyes max 3 éves korig jár, ugye.

jún. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Az a réteg, akik a gyest és a csp-t megélhetési forrásként kezelik, nem a gyerekre költik.
jún. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
17%

6


Értem. Tehát a gyerek konkrétan éhen hal, mert ugye nincs mit ennie, meztelenül jár, mert nincs ruhája, kint alszik a határban, mert nincs hol lakni.

jún. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
20%
Ugye az, aki ennyire a gyes ellen van az amikor a gyereke betoltotte a 2 évet már vissza is ment dolgozni és NEM igényelte a gyest?
jún. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
5# Pedig hidd el, így van és sajnos sokan vannak, akik csak az oviban kapnak enni meg adomány ruhát hordanak, az önkormányzat adja nekik a szoc.tüzifát stb. Előbb vesznek abból a kis pénzből dohányt, mint a gyereknek pelenkát vagy gyógyszert.
jún. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Bár nem én írtam, de úgy gondolom, hogy a dolgozó réteg tesz be annyit bőven a közösbe, hogy minden lelkiismeret furdalás nélkül megigényelje a gyest. Amúgy én is igényeltem, és mentem vissza 2 éves korukban dolgozni. munkanélküli.
jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!