Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyermekápolási táppénz...

A gyermekápolási táppénz ilyenkor hogy van?

Figyelt kérdés

Kislányom augusztusban lesz 6 éves.

Ugye 6 éves korig 84 nap jár rá, de 6 éves kor felett már drasztikusan lecsökken 28 napra.

Ilyenkor hogy van? A 84 napból arányosítanak 7 havit és a 28-ból 5 havit?

Vagy augusztus után bukjuk, amit nem vettünk ki a 84 napból?


jún. 17. 19:31
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Azt meg tudom nézni valahol, hogy hány napot vettem ki eddig/gyerek? 3 gyerek van és a bérpapíron hiába nézem, mert nem tudom már mikor melyikkel voltam.
jún. 17. 19:32
 2/24 anonim ***** válasza:

Születésnaptól születésnapig jár. Tehát attól a naptól kezdve, amikor betölti a 6-ot, szülőnként 14, vagy egyedülállóként 28 nap jár, teljesen mindegy, hogy a születésnapja előtt mennyit vettetek igénybe. Szóval így igen "elbukjátok" a ki nem vett napokat.

Azt, hogy melyik gyermekkel hány napot voltál, a munkáltatótól ki tudod kérni elvileg.

jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
"gyermekápolási táppénzes napok nem naptári évre vonatkozóan járnak, hanem a gyermek életkorához igazodóan, a gyermek születése napjától a következő születésnapját megelőző napig terjedő időtartamra"
jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 babyboom567 ***** válasza:
Elolvastam most a kedvedért,én úgy értelmezem, hogy 6 éves korától 7 éves koráig jár a 28 nap.Nem arányosítanak semmit.Mivel a születésnapjától kell számolni, és évenként kell számolni,tehát 6-7ig 28 nap,7-8ig 28 nap stbstb.
jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Tehát akkor érdemes aktuális betegség esetén vele táppénzre mennem és nem mondjuk a naggyal akire már eleve alig jár.
jún. 17. 19:57
 6/24 A kérdező kommentje:

Meg a kicsire sok jár, de ő decemberi. Akkor úgy érdemes csinálnom, hogy augusztusig akármelyik beteg, az 5 évessel megyek táppénzre. Augusztus után meg akármelyik beteg, a 2 évessel.

Így akkor csak az fogy, ami amúgy is pocsékba menne. Ha már érthetetlen módon a 6 évesre olyan kevés jár. Holott semmivel sem kevésbé beteges mint 5 évesen, és semmiképp sem önállóbb.

jún. 17. 20:07
 7/24 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekorvos hajlandó kiírni a kicsi jogán tp-re pedig csak a nagy beteg, akkor igen, lehet így.
jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos nem vizsgálja a gyerekeket. Betelefonálok hogy kit beteg és mióta. Aztán újra telefonálok, ha meggyógyultak.
jún. 17. 20:39
 9/24 anonim ***** válasza:
En is belefutottam ebbe,hogy sajnos nem lehet gorgetni a napokat, elvesznek. Nekem a 4 eves utan nem eleg az evi 42 nap sajnos . A ferjemet nem engedik tappenzre,igy allando bajban vagyunk.
jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8. Az elég nagy baj. Én váltanék… valószínűleg azért is ilyen gyakran betegek mert nincsenek rendesen kikezelve.
jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!