Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyai CSED után Apai GYED ?

Anyai CSED után Apai GYED ?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Kérdésem lenne hogy létezik olyan ,hogy anya igénybe veszi a CSED-et a 168 nap után viszont Apa veszi igénybe a GYED-et ? Apának van bejelentett főállása de van mellette egy bejelentett vállalkozása , ezt GYED mellett folytathatja ?

#Gyed csed
máj. 29. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

persze. sokan csinálják így.

Jelezni kell a munkáltatónak/könyvelőjének és ennyi.

máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Igen, mi is így voltunk. Én katás vállalkozó vagyok, a férjem jobb gyedet kapott. Csed után ő igényelte a gyedet, mellette dolgozott. Én meg fizettem a katámat tovább.
máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. De akkor anyának maga után kell fizetnie az eü.szolg.járulékot. Fizetés nélküli szabadságon lesz a munkahelyén, viszont jövedelem nélkül - és ez sem a következő gyereknél nem számít biztosított időnek, tehát egy következő CSED jogosultságot elveszíthet ha még terveznek tesót (mivel 30 napnál több megszakítás, így amikor visszamegy dolgozni 2 évig csak 50% lesz a táppénze is, illetve annyit lehet tp-n, amennyit előtte ledolgozott), illetve szolgálati időnek sem minősül (nyugdíjnál így nem számít).

Tehát mérlegelni kell ez előnyét-hátrányát.

máj. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!