Jár a passzív gyed?

Figyelt kérdés
Van e valaki aki tudna nekem segíteni? Gyeden vagyok jelenleg , felszeretnék mondani mert családommal nagyon messzire költözünk a munkahelyemtől. Így kizárt, hogy vissza tudjak majd gyed után menni dolgozni. Kérdésem az lenne ha felmondok akkor járna e nekem passzív jogon a gyed?

máj. 21. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Fel ne mondj!
máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Járna, de miért akarsz felmondani? Ráérsz akkor, mikor ténylegesen munkába állnál.
máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha GYED-re már jogosulttá váltál, akkor mindegy, hogy megszűnik alatta a munkaviszonyod, vagy sem, a gyermek 2 éves koráig jár az ellátás.
máj. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne mondj fel, semmi értelme. Majd ráérsz akkor, amikor vissza kéne menni dolgozni.

Így ha lesz esetleg testvér, rá is kapsz táppénzt, csedet, gyedet akkor is ha a két gyerek között nem mész vissza dolgozni.

máj. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!