Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed szamolása tényleg így...

Gyed szamolása tényleg így fog történni?

Figyelt kérdés

Július 8ára vagyok kiírva, február 1el megyek el táppénzre akkor majd számoláskor a májustól októberig (kb) tartó időszakot veszik figyelembe és a tp előtti 3 hónapot (november, december, január) tényleg nem?


Ugyanígy számolják a táppénzt is?


2022. jan. 12. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
A táppénz előtti 180 napot nézik a csed/gyedhez. Táppénzhez az október 31 előtti 180 napot.
2022. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szval ha jól értem akkor a gyed magasabb lesz majd mint a tp amit most megállapítanak? Mert a gyednél nem ugornak a tp előtt még 3 hónapot is? Ez tuti?


(csak mert a december, januári fizum jóval magasabb az év végi prémiumok miatt mint a többi)

2022. jan. 12. 22:36
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Először is Csedre mész, nem gyedre...

A csed 168 napig jár. Utana jön a gyed.

Alapjuk ugyan az: " az igénylő a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani,,


Magyarán, ha te február 1el mész táppénzre akkor február1től mennek vissza 3 hónapot (mert táppenz ugye nem alapja az ellatasnak) tehát visszaszamolva január, december, november 1. Ez elötti 180nap átlagát fogják figyelembe venni. Tehát sz augusztus, szeptember, októbert.


Ezt az allamkincstár oldaláról ideztem, utana tudsz járni te is, ha nem hinnél nekem.


Illetve a csed a bruttó fizu 100%-a -15%szja.

A gyed a brutto fizu 70%a -15%szja és -10%nyba.(nyugdíj biztosítasi alap). De a gyednek van maximuma is. Azt viszont most meg nem mondom mennyi. Tehát ha nagyon jó volt a bruttod, akkor ne szamolj azzal, mert maximalizalva van.

2022. jan. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is megtaláltam a fennt idézett oldalát, de a logikáddal nem értek egyet. A 3 hónapot nem a tp előttről vonják még le, hanem szülés előtt mínusz & hónap és attól vissza kezdődik a 180 nap, de ha ott táppénz volt akkor azt nyilván nem veszik figyelembe.


Mivel ki is emeli: "csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját KÖZVETLENÜL megelőző harmadik hónap...."


szó nincs itt arról, hogy azt a 3 hónapot is tp előttről nézik

2022. jan. 13. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Ellátas nem lehet ellatasnak az alapja. Az utolsó dolgozott napodat nézik, onnan szamolják vissza a 3 hónapot, es onnan a 180 napot. Hidd el.

Egy berszamfejtő

2022. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban visszaszámolnak a szüléstől 3 hónapot és az előtte lévő 180 napot nézik. De ahogy az 5-ös írja, a táppénz nem lehet a csed/gyed alapja, így ha voltál abban a 180 napban táppénzen, akkor azt az időszakot átugorják és keresik tovább a 180 napot. Ezért fogják a te esetedben a táppénz előtti 180 napot nézni.
2022. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Igaz nem friss 2016/2017es... de a lényegen nem változtat

2022. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, hogy ellátás nem lehet alapja csed/gyednek. Te te is mást írsz mint az előtted válaszoló.


Arról pedig egyetlen hivatalos oldalon sem találtam leírást, hogy a 3 hónapot is a táppénz előttről vonják le. Sőt. Azt írták, hogy közvetlenül szülést megelőző 3 hónap, nincs odaírva, hogy DE ha az táppénz akkor az az előtti időszakból vonnak le 3 hónapot.

2022. jan. 13. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

"nincs odaírva, hogy DE ha az táppénz akkor az az előtti időszakból vonnak le 3 hónapot."

1-es és 6-os vagyok.

Szerintem ezt nem is írta senki. A táppénz előtti 180 napból fognak számolni, nem mennek vissza 3 hónapot.

2022. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2022. jan. 13. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!