Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki 2021 júniusában szül,...

Aki 2021 júniusában szül, arra nem fog vonatkozni az új csed számolás? Vagy júniusban még a régi, júliusban pedig már az új szerint fogja kapni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még nincsenek leírva a részetek, de hogy szokták ezt csinálni más támogatásnál, emelésnél? Mi a korábbi gyakorlat?
2020. okt. 20. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
HR-es vagyok (+kismama, és érintett, áprilisi szülés miatt :) ). Megkérdeztem a bérszámfejtőket: azt mondták a korábbi gyakorlat, hogy ha van egy határozat egy összeggel, akkor azon nem változtat a később érvénybe lépő rendelet. De mivel a rendelet nem elérhető, így nem zárják ki, hogy az máshogy fogalmaz majd, és 2020.07.01-től minden CSED-et újraszámolnak és új határozatot kapnak a kismamák.
2020. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Akkor hátha úgy lesz, hogy újraszámolják. Azért az jó lenne. Fura hogy júliusban van aki már az új szerint kap van aki meg a régi szerint.
2020. okt. 20. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es én is hr-es vagyok ráadásul bérszám előkészítésben is dolgoztam. Szerintem az ad okot egy kis reménykedésre, hogy valójában a GYED-et is újraszámolják. Igaz, hogy az a minimálbérhez van kötve és azért, de ha x tízezer gyedet újraszámolnak minden évben, miért is ne? Nagy kicseszés lenne, ha július 1 után született gyerekekre lenne csak ez igaz. De meglátjuk. Valóban nincsenek részletek még.
2020. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Koszi szépen 3-as! Jogos! Nos akkor reménykedjünk :)
2020. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!