Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A terhesség alatti táppénz...

A terhesség alatti táppénz bele számít-e a 365 nap biztosított jogviszonyban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy jelenleg 3 hónap munkaviszonnyal rendelkezem azonban várandós lettem, (tudom, hogy 365 napig biztosítottnak kell lennem ahhoz, hogy kapjak GYED-et) szeretnék dolgozni ameddig tudok, ha úgy számolom, hogy a terhességem 6.-7. hónapjáig dolgozom, akkor sincsen meg a 365 nap, ha ezt követően táppénzre megyek, az beleszámít-e abba az egy évbe? Vagy hogy tudom megoldani, hogy jogosult legyek a támogatásokra? Nagyon köszönöm a válaszokat!

2021. okt. 11. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Bele számítana, de mivel csak 3 havi munkaviszonyod van, és előre nem láthatód, hogy nem leszel e veszélyeztetett terhes mondjuk a 16. héttől, erre nehéz lesz alapozni.
2021. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk kezdetben tudatos gyerekvállalás kellett volna.

3 hónapos munkaviszonnyal minek csináltatok gyereket, nem is értem!?

Semmire se leszel jogosult,csak GYES-re.

2021. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ezelőtt a munkahely előtt dolgoztál? Vagy esetleg felsőoktatásban tanultál? Mert akkor azért más a helyzet, hiszen az nem feltetel, hohy egy munkahelyen legyen meg a 365 nap
2021. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A tudatos gyermekvállalással kapcsolatban nem érdeklődtem, mielőtt az ember ítélkezik bele kell abba is gondolni, hogy maximális védekezés mellett is lehet várandósnak lenni, de ennek ellenére köszönöm a választ. :)
2021. okt. 11. 12:23
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Hát elég necces a szitu, azt ugye tudod?!

3 hónapod van, terhes vagy (azt nem írtad, hol tartasz).

Tehát 3+9hónap az összesen 12. Magyarán necces az is, hogy a 365 napod meglegyen.


Táppénz alatt biztosított vagy, de csak annyi időre, amennyit dolgoztál.

Szép elkéozelés, hogy a 6-7.hónapig dolgozni akarsz. És ha nem?! Ha veszélyeztett leszel pl jövő honapban?! Akkor mit csinálsz? Mert táppénz akkor nem jar a végéig...



Elég átgondolatlanság volt ez

2021. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Maximális védekezés mellett pont hogy nem esik teherbe az ember 🤦‍♀️
2021. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Beleszámít, hiszen táppénz alatt is él a munkaviszonyod/biztosított vagy.
2021. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Beleszámít


Néhány dologra készülj fel fejben és/ vagy gondold àt:


- hamarabb szülsz meg


- táppénz annyi jár, amennyi munkaviszonyod van.. de ez nem kell egy helyen legyen, ahogy a 365 napnak sem.


- az összegeket a táppénz nem, de az befolyásolja, hogy mennyi időd volt előtte.



“Amennyiben az igénylő a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő megszakítása esetén, a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni. A 180 napi jövedelem keresésekor legfeljebb az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.


2. Ha az 1. pontban meghatározott időtartamban nincs 180 naptári napi jövedelem, de ezen időtartam alatt a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számítva rendelkezik az igénylő legalább 120 naptári napi jövedelemmel a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában, akkor a csecsemőgondozási díj naptári napi alapját a 120 naptári napi tényleges jövedelem figyelembevételével kell megállapítani.”



Ha egyik sem állja meg a helyét:



“A jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részében kell meghatározni. Kivételt képez ez alól, ha a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 naptári napi – tényleges jövedelme, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelme a minimálbér kétszeresénél kevesebb. “

2021. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!