Melyik a jobb otthon lenni GYEDEN gyerekek vagy dolgozni?
Férfi vagyok és főleg azért nem szeretnék gyereket mert végig a nők akarnak a gyerekekkel maradni. Lehet sok nehézség van egy gyerekkel lenni. Állandóan készletben, nem aludni éjszakánként, etetni tisztába tenni stb.
Nyilván nem könnyű dolgok ezek, de úgy gondolom ez lelkileg így is sokkal jobb hiszen a saját gyerekeddel lehetsz és láthatod ahogy fejlődik ez a világ legcsodalatosabb dolga és ebből egy férfi kimarad, helyette munkahelyen szórakozhat, a főnökkel veszekedhet, a kollégák kiboríthatják.
Persze akkor jön a kérdés hogy akkor a nő marad ki ebből.
Ezért én azt mondom hogy az lenne ha jó hogy vagy igazságosabb elfelezni ezt az időt egyik fele másik felében a férfi marad a gyerekkel vagy kisorsolni, hogy ki marad GYEDEN a gyerekkel.
Kisorsolni???😀 Hát, én is kiakadnék, ha ilyet hallanék egy pasitól. De nem azért, mert az gondolom, hogy ne tudna ellátni egy apa egy gyereket, hanem, mert egyáltalán nem érdekel a gyerek érdeke. Az lehet, hogy jobb is lenne a gyereknek apával, mint anyával, de hogy az lenne az érdeke, hogy egy sorsolás döntsön ebben, az biztosan nem.
Bocsi, lehet, hogy nem így van,de nekem az egész leírásból egy olyan férfi képe jön le, aki szeretné pár évig megúszni a munkát és azt gondolja, hogy ez Gyeddel működne.Mert egyébként hány órát dolgozol naponta? 10-et? A hátralévő 14 órában mi tartana vissza attól, hogy részese legyél a gyerek életének, és addig "szabadságra küldd" az anyát?(Nyugi, annak tuti, hogy minden anyuka örülne.) Sőt, ezt a szabadnapjaidon is megtehetned.Akkor mi is a probléma?
Személyes véleményem az "apuka gyedrol":Mivel a gyereknek a legjobb az anyatej, amennyiben van rá lehetőség, az első 6 hónapban kapjon azt, a lehető legegyszerűbb módon, vagyis az anya melleből, utána meg mindenki ossza meg a párjával úgy, ahogy nekik, de elsősorban a gyereküknek jó. Én szeretnék a babammal otthon maradni, de nem minden nő ragaszkodik hozzá, nincs azzal semmi baj.
Előttem nagyjából összefoglalták a lényeget.
1. a társadalom a mai napig megveti az olyan nőket, akik melózni mernek babázás helyett
2. sok esetben a férj sokkal többet keres és mivel a GYED maximálva van, így természetes, hogy az dolgozik aki többet kap
3. amit, senki sem írt az a szoptatás. Az első évben ezért fontosabb az anyával töltött idő, mert ha van rá lehetőség, akkor ezt jó kihasználni (értsd. anya tud és akar szoptatni). Fél évig kizárólag, utána kiegészítő jelleggel.
Én a fentiek függvényébe, ha nem jelent nagy anyagi áldozatot, 1 éves kor után küldeném apát GYEDre, így végülis feleződne az idő.
Az egyik kolléganőm úgy oldotta meg, hogy első évben ő, a másodikban apuka volt otthon a gyerekkel. Szóval létezik megoldás a "problémádra".
Én most mentem vissza dolgozni, 2 éves a fiam. Kb ugyanannyit vagyunk vele itthon, mert változó a beosztásunk apával (az övéhez igazodva adom le a napjaim amikor tudok menni) és általában váltásban vagyunk vele. Amíg picike volt is mindig kivette részét az éjszakázásból is, szóval munka mellett is lehet úgy csinálni, hogy mindkét szülő részt vállaljon. Természetesen amíg én voltam itthon, enyém volt a házimunka-főzés is a gyerek mellett, most már ezt is elosztjuk és bizony a párom is megállapította hogy ez mennyire nem könnyű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!