Ha a WHO ajánlása szerint 3 éves korig nem ajánlott tejet adni, mi a helyzet a növényi tejekkel, joghurtokkal, túrókkal?
Rizstej, mandulatej, kókusztej mogyorótej, zabtej, chia/mandula/szója/kókusz joghurt/túró/puding alternatívák, ezekkel mi a helyzet? Szabad adni? Ha igen, hány hós kortól ajánlott?
Megjegyzem nem személyes véleményekre vagyok kíváncsi, hanem hivatalos ajánlásokra, esetleg ha valakinek az orvos, védőnő mondott valamit, akkor arra :)
1. A szójától nem lesz senki meddő. Egyrészt ázsiában a középkor óta mindennapos étel - és ha jól rémlik, a Kínaiaknál mintha pont a túlszaporulat lenne a gond ;)), másrészt a népszerű tévhittel ellentétben nem ösztrogént tartalmaz, hanem izoflavonokat, melyek szerkezetükben hasonlítanak, denem okoznak hormonális problémákat.
2. Ha a hormonokkal gond van, akkor a tehéntejjel elég nagy probléma áll fen. Vagy te úgy gondolod, hogy a borjaknak szükséges mennyiségű növekedési hormonok az emberre nézve egészségesek?
3. A magtejről valóban nem bizonyították még, hogy jó-e vagy kártékony, de a tejről igen hogy ártalmas. Én ezért inkább elkerülöm a saját étkezésemben is.
4. Őszintén szólva nem tudom elképzelni, hogy a darált mogyoró/mandula+ víz kombinációjában mi lenne káros.
5. Valaki írta az algákat a rizstejben. Ez miért gond? Az alga kiváló vasforrás és b12-t is tartalmaz...
2. Ha a hormonokkal gond van, akkor a tehéntejjel elég nagy probléma áll fen. Vagy te úgy gondolod, hogy a borjaknak szükséges mennyiségű növekedési hormonok az emberre nézve egészségesek?
Nem mindenki hormonos tejet itat a gyerekével,a bolti tej meg ugye nem is igazi tej ;)
Ilyen alapon húst se adj a gyerekednek,csak azt a tyúkot amit te etetsz,és vágsz le,mert a bolti hús,aztán tényleg tele van nyomva mindenfélével.
Sehol nem olvastam hivatalos ajánlást,hogy a bolti tej KÁROS,akkor nem adnák a bölcsődékben sem,azt az étrendet pedig dietetikusok állítják össze who ajánlás alapján.
Persze jönnek ilyen olyan cikkek nem hivatalos forrásokból,hogy a tej káros,de ezek nem megalapozottak.
Utolsó, ha a bölcsiben a who ajánlása szerint állítanák össze, akkor nem adnának 3 éves korig tehéntejet... Most pont magadnak mondtál ellent!
És ugye nem gondolod komolyan, hogy aki ügyel az egészségre bolti húst vesz? Csak helyi, bio minősítésűt vásárolunk és max. Heti 2x kerül az asztalra.
20: mindenre szükség van, mindenféle táplálékra - az állati zsírra is - csak mértékkel...jó minőségű, házi kolbászról beszélünk, nem a 800 Ft-os tescós változatról, ami tele van zsírrögökkel meg szeméttel.
a whohoz való görcsös ragaszkodást pedig akiknek inge, azok vegyék magukra..én is figyelek rá mit eszem, mint írtam kertem van, pékségbe járok 3,5es tejért, vagy házhoz kecsketejért, kis gazdaságba, disznó vágásból veszem szomszédtól a színtiszta sonkát, szalonnát, bolti felvágottak, májkrém helyett...ez szerintem egy ésszerű dolog....
DE ha valaki csak azért nem ad ezt azt helyből a gyereknek, mert a who azt mondja, ráadásul sík ideg a gondolattól hogy amit ezek helyett ad, az egyébként vajon jó e, az szerintem inkább lazítson mert az aggodalma többet árt mint az a két karika kolbász vagy 1 pohárka tej.
Köszönöm azoknak, akik a kérdésre válaszoltak.
A kérdés arról szólt hogy a növényi tejet mikortól lehet adni, nem arról, hogy egészséges-e a tehéntej!
Mindezek ellenére köszönöm a segítő válaszokat, szerencsére sokan tényleg a kérdésre válaszoltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!