Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adhatnék vacsorára a 6,5...

Mit adhatnék vacsorára a 6,5 hós babámnak?

Figyelt kérdés
Hat hónapig csak anyatejes volt, most is sokat szopizik, többet is, mint eddig, mert nőtt az étvágya. Eszik barackot, almát, krumplit, és ma adtam kis répát. Milumil ha vaníliás pépet adtam már neki néha este, ha elfogadta. Csakhogy nem igazán szereti, persze tejet szeretne. Csak éjszaka már 6-7 alkalommal kel, a hozzátáplálás óta egyre inkább komfortcumizás, odabújós dolog ez. Ennyi tejem így nem lesz túl sokáig, mert piszkosul fáradok. Még nem emészt rendesen, zöld az almás kaki pl. Adhatok este is kis krumplit neki? Vagy csak hasfájás lesz, mert így is szokja még. Tapasztalatok?

2015. okt. 6. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

EGy 6,5 hónaposnak még ne adj szilárd vacsorát. FŐleg mivel te is írod hogy nem emészti meg csak kikakilja. Este szopizzon csak és ennyi. Nem azért kel éjjel mert éhes lenne, ez idegrendszeri dolog, még éretlen neki.

Mindkét gyerekem anyatejes volt, az esti vacsit az elsőnél kb 13 hónapos korában vezettem be, addig anyatej volt a vacsi, a 2. gyereknél kb 11 hónaposan.

2015. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az esti vacsi az utolsó, amit érdemes kiváltani. Csak tejet adj neki.

A hozzátáplálás eleinte csak tízórai, aztán uzsonna, majd ebéd, és végül a reggeli és a vacsora - nyilván ettől ki-ki saját belátása alapján eltérhet bármerre, én pl előbb fogok ebédet bevezetni, mint uzsonnát.

2015. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is előbb váltottam ki az ebédet, mint az uzsit, bár nekem akkor már tápszeres volt sajnos. Egyet értek az előttem szólókkal, korai még sok szilárd kaját adni neki. Szerintem még többet kelne éjjel vagy lehet el sem aludna időben ha "nyomná" a hasát. Próbáld szaporítani a tejed és napközben úgy alakítani az étkezéseket, hogy inkább délután egyen szilárdat (esetleg többet is) és estére csak cici. A melled egyébként ha sűrűn szoptatod 3-4 nap alatt "veszi az adást" és több lesz a tejed, mint előtte. Ha este el is aludna mielőtt üresre szívná, inkább fejd ki és ha éjjel nem csak bújna hozzád, azt add neki, amit lefejtél. Ez csak pár nap, utána beáll a kereslet-kínálat.
2015. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!