Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adnátok ötleteket arra vonatko...

Adnátok ötleteket arra vonatkozóan, hogy a 3 éves gyerekemnek hogyan növeljem a napi zöldség-és gyümölcsfogyasztását?

Figyelt kérdés
Minden ötlet érdekel: pl. hogyan lehet ezeket "belecsempészni" az ételeibe. Én próbálom erőltetni, de nem szereti őket. Pedig kicsi korában rengeteget evett, aztán egyszer csak már nem kedvelte őket...

2013. okt. 26. 12:04
 1/5 schocko ***** válasza:
41%
Miért kellene (erőszakkal) növelni?
2013. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom,hogy mikkel próbálkoztál már,de ezek jutottak eszembe:


Krémleves (zeller,brokkoli,sütőtök,stb) tetejére reszelt sajt,vagy levesgyöngy,amit ő szórhatna rá.

Tészták,hússal,zöldséggel,vehetsz esetleg színes tésztát is,így talán nem lenne feltűnő a borsó,répa,kukorica darabka a hús mellett.

Gyümölcsből saláta vagy turmix,esetleg narancs,alma leve,és italként ihatná.

2013. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1.válaszolónak: hogyhogy miért??? Minden anyuka tudja, hogy sok zöldséget és gyümölcsöt kell ennie a lurkóknak. És az enyém semmit nem akar enni.
2013. okt. 26. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ma zöldséges, csirkemelles rizst (peallát) főztem ebédre.

Így kénytelen megenni a zöldségeket, mert nem igazán lehet szétválasztani. Volt benne borsó, kukorica, gomba, répa, karfiol és brokkoli.

Némelyiket megkérdezte, hogy mi, én pedig azt mondtam rá amit tudom, hogy szeret, hogy eszébe se jusson kipiszkálni.


Megette az egész tányérral, bár ő nagyon szereti a rizst, és a zöldségekkel sincs semmi baja, de néha rájön a piszkálhatnék. (3,5 éves)

2013. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kerdezö, en vitamintablettat adok, az a biztos... Törekszem sokat a friss levegöre vinni, akkor altalaban ehesebb elvileg (nala nem mindig), ill. gyerektarsasagban erdekes modon gyakran többet eszik. A kerdesedre vonatkozo ötlet, bar meg nem probaltam: püresitve a zöldsegfele, es a fözelekbe, martasba, hus-szoszhoz keverve. Pl. sült füszeres hus, a tetejen leöntve sargarepapürevel. Bar tartok töle, hogy egy fözeleknek megvaltoztatja az izet, emiatt nem biztos, hogy megeszik.


4., ez nem semmi, az en 5 evesem születese ota ügyesen kiszedi a paellabol (is) amit nem akar megenni, borso sem akadaly, pontosabban azt a keveset szedi ki, amit az egeszböl eszik :(...

2013. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!