Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szopizás előtt, vagy után...

Szopizás előtt, vagy után célszerű elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Akkor kínáljam a babának a gyümölcsöt, vagy zöldséget ha szopizott, vagy még előtte?

2013. aug. 17. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy hamar akarod-e elválasztani vagy sokáig szoptatni:

ha hamar akarod-e elválasztani, akkor előbb gyümölcs, zöldség, aztán kevesebbet fog szopizni, mert már kicsit jóllakott, és ha kevesebbet szopizik, több marad a melledben és ettől a kereslet-kínálat elve alapján fokozatosan apad a tej.


ha sokáig akarod szoptatni: akkor szopi után add a gyümölcsöt, zöldséget, mert így annyit szopizik, amennyit tud, nem marad a mellben és nem apad. persze így is apad, mert 10 éves korában neml lesz annyi mint most, csak lassabban apad és tovább lesz.

2013. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sokáig szeretném, mindenféleképpen.

Még csak 5 hónapos múlt és elkezdtünk egy-két kanál almalevet adni (frissen reszelt almával) szívesen megitta, csak azt nem tudtam eldönteni ha majd magából az almából eszik lesz-e türelme kivárni a szopizást, vagy inkább utána kínáljam meg. Köszönöm a gyors választ.

2013. aug. 17. 11:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is 5 hónapos múlt,és szeretném még sokáig szoptatni,így én 2 etetés között szoktam próbálkozni,nem tudom,jól csinálom-e.Igyekszem akkor,amikor nem éhes még nagyon,nem túl fáradt,de sajnos így sem járok sok sikerrel,nagyon fintorog az alma levére és a barackra is,1 mini kanál után kiveri a kezemből.Azt hiszem még nem érett meg rá,de a védőnő meg azt mondja,hogy pár hét múlva már "főzeléket" kaphatna.Ilyen tempóval nem hiszem,hogy eljutunk odáig.Bocsánat,túl hasznos nem voltam!
2013. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!