Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit ehet egy 1,5éves? Bövebben...

Mit ehet egy 1,5éves? Bövebben lent

Figyelt kérdés
Növéremnek van egy masfél éves kislanya.tápszeres volt sajna de ez van.növérem mindig föz neki zöldségeket gyümit husit.semmi cukor so vagy füszer.én ugy tudtam 1éves kor utan mar ehet abbol amit a szülök esznek de ö semmijen kaját nem ad neki csak a fött zöldségeket ami tök iztelen.én probaltam neki mondani hogy szerintem mar mondjuk a zöldséglevest amit ö eszik siman adhatna neki.viszont mézet mar egy ideje ad neki kb 10 hos kpratol. én probalom neki ovatosan mondani de mivel még nem vagyok anyuka nincs jogom beleszolni.Csak már kicsit féltem a gyerköcöt mert igaz hizik meg nö de 2hetente beteg.Szerintetek mit csinaljak? mondjam neki vagy hagyjam rá?
2013. júl. 25. 14:28
 1/10 A kérdező kommentje:
ja még annyi hogy a margarinoskenyeret meg a szalámit azt adja neki de hát az is tele van füszerrel és én ezt nem értem. én gondolom rosszul?
2013. júl. 25. 14:31
 2/10 A kérdező kommentje:
van egy csomo zöldség amit a gyerek még nem is evett paradicsom,hagyma,kaposzta,zöldbab, se föve se sehogy.
2013. júl. 25. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
hát, ez elég vacak helyzet valóban. Igazából bele nem szólhatsz. Már igen sokféle kaját ehetne a kislány. Ha nem is favorizálja a sót, meg a cukrot, azért meg kellene ismerkedni vele. A főtt zöldségben nem igazán tartalmazza a megfelelő vitaminokat. És hogy áll a "nyers" dolgokkal? Alma, répa, ez az? Már azt is javában rágcsálhatná.
2013. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a répát már megunta a gyerek eddig imádta. azt pl kap almát répát ...elég sok gyümölcsöt .de a multkor föztem almalevest fahélylyal szegfüszeggel és mikor épp csak beleraktam a füszereket vettem ki belöle egy keveset a kicsinek ha jön.alig lehetett érezni a füszert rajta és nem adta oda neki.ugyanigy voltam a huslevessel mondván belefött a hagyma meg sos és azért nem adja neki oda.pedig mikor jönnek mindig probalok ugy fözni hogy a csajszi is velünk ehessen.
2013. júl. 25. 14:42
 5/10 anonim ***** válasza:
És mi az érve? Miért nem akarja bővíteni a repertoárt? Csak félő, ha vmilyen oknál fogva a gyerek bölcsibe kerül, ott azt eszi, amit a többi. Védőnő jár arra, ő tud róla?
2013. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én is ugy gondolom hogy azért megkéne ismertetni vele a dolgokat, de hogy a huslevesben megfött husit se adja oda vagy a zöldséget..mikor jönnek annyira minimalis soval fözök hogy a férjem már megjegyezte hogy ha jönnek ö inkabb rendwl maganak egy pizzat mert hiaba sozza nem olyan mintha belefött volna.mondjuk nem eszünk mi se tul füszeresen. de mar rosszul esik meg hat latom hogy a gyerekvelünk kanalazna, és szegény hosztizik mert neki mast kell enni. igy nem is eszik velünk mar,elöbb ö eszik hozott kaját majd mi.
2013. júl. 25. 14:56
 7/10 A kérdező kommentje:
azzal érvel hogy a tápszerbe van elég so azt mondta a védönö.a védönö mig rendesen fejlödik nem szol bele,tudom mert a barátnöm védönö de nem akarok bajt okozni ezért nem jelzem neki az mar durva lenne. a multkor elkisértem öket és nem is tudom mar mejik kajat emlitette hogy mostmar nyugodtan adhatja neki.asszem a dinnyére kérdezett ra.
2013. júl. 25. 15:00
 8/10 A kérdező kommentje:
ja a multkor kicsattogott a melegbem szegény és ráfogta a borsora ugyhogy most azt sem ad neki. értem én hogy nagyon félti elsö gyerek.de...
2013. júl. 25. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nagyon bután csinálja a testvéred. 1,5 éves gyerek már gyakorlatilag azt eszi, amit a felnőttek. Valahogy jelezni kellene neki, hogy nem jól csinálja. Esetleg keresni cikkeket vagy valami ilyesmit és megmutatni neki. Vagy ismerős kisgyerekes anyukát megkérni, hogy beszélgessen erről vele. Nem tesz ezzel jót a gyereknek.
2013. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ok ez jo ötlet.majd probalkozom. mivel nállunk még nincs baba igy tényleg nem mondhatok semmit.amugy jo anyuka szerintem olyan okos a kicsi is latszik hogy sokat foglalkozik vele,meg latom is szerintem ezt leszamitva jol neveli. szeretik is nagyon.megvan mindenük csak szerintem nagyon félti és nem meri vagy nem tudom. báttyáméknál anno unokaöcsém ilyen idös korba sajtos tejfölös makaronit majszolta kézzel.
2013. júl. 25. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!