Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az egyik ismerősöm az öt...

Az egyik ismerősöm az öt hónapos kisfiának azt adja enni amit ők esznek pl: sülthús, sütemény ilyeneket. Nem akarok beleszólni de nem tudom jól teszik e. Szabad egy ilyen kicsi babának ilyeneket enni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 13:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nem szabad ilyen ételeket neki adni!Hasfájós lehet tőle,elhízhat tőle,nem emészti meg normálisan..stb.

Ezek az emberek nem normálisak,már ne is haragudj!Régebben sem voltak ilyen buták az emberek,pedig akkor még több mindent megmertek csinálni.

Gondolom nagymama utasítására csinálják ezt,vagy mert valaki azt mondta nekik.. de hogy lehetnek ilyen buták az emberek??

Egészségügyibe tanulok,nem ér sokat maga az iskola,na de azt én is tudom,hogy mit szabad adni egy babának és mit nem:O


17/L

2013. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Szerinted miről?

Ettől lesz allergiás meg érzékeny minden ételre.

2013. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Hát "szegény" anyukának nem csak a teje kevés, hanem a szürkeállománya is, meg az apjának is. Kevés, vagy elapadt tejet tápszerrel váltunk ki. Most el lehetett volna kezdeni a tápszer-gyümölcsöt, de már mindegy. Hát erre csak azt tudom mondani, hogy szegény gyerek, sajnos nem választhatta ki ő sem a szüleit.
2013. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Jah és szerinted ha valaki allergiás akkor majd egyből kiemelt családit fog kapni? Én is allergiás vagyok sokmindenre mégsem kapok kiemelt családit meg magassabb fizetést. Sok eszed van nem mondom.
2013. júl. 8. 13:31
 15/27 anonim ***** válasza:

Most itt megint felvetődik bennem egy kettősség. Nincs jogunk ebbe beleszólni, hogy ki hogyan teszi tönkre a gyereke egészségét, de kötelességünk lesz majd ezt a szegény gyereket a mi adónkból eltartani, ha a felelőtlen szülő miatt beteges és munkaképtelen lesz?

Én mostanában igenis szóvá teszem, ha valaki a szemem láttára nemtörődöm, mert közöm van hozzá, és is ide fizetem az adót és elegem van abból a hozzáállásból, hogy liberalizmus címén birkának kellene lennem!

Én ebben az esetben is szóvá tenném a kérdező helyében. Lehet, hogy nem ér el vele semmit, de ha nem is tesz semmit, az "bűnpártolás".

2013. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Lisztérzékeny stb mind kap emelt családit.
2013. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Arról már nem is beszélve, hogy az emelt családi nem egyenlíti ki azt az összeget amit egy betegség esetén kell költeni a speciális ételekre, esetleg gyógyszerre, stb. Aki erre hajt az már nagyon a padlón lehet agyilag, de nekem az is fura, hogy ennyiből valaki ezt feltételezi a másikról.
2013. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Miért aki most bármivel tömni a gyerekét az akkor sem figyelne rá, ha allergiás lenne.
2013. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a családiról van szó, pusztán hülyék. Nem kell ezt túlspirázni.
2013. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
(most már tényleg zárójelesen: a liszt érzékenység nem szimplán allergia, ha a betegség ellenére is sima búzalisztes ételeket ad a gyerekének, akkor visszafordíthatatlanul tönkreteszi a bélrendszer bélbolyhait a neki nem megfelelő étkezés, így konkrétan a gyerek életével játszanának. Jó, elhiszem, sok a sötét ember a világon, de nem hiszem, hogy gonoszak is,hogy direktbe betegítsék meg a gyereküket. Mert tulajdonképpen ezt pedzegetted. Így ismeretlenül legalább legyen annyi jóindulat bennünk a másik felé, hogy nem a legrosszabbat feltételezzük róla. Szerintem)
2013. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!