Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A gabonaféléket mikor és...

A gabonaféléket mikor és hogyan kell bevezetni?

Figyelt kérdés

A kisfiam 6 hónapos. Annyi mindent olvastam már, hogy végképp tanácstalan vagyok. Délben szokott gyümölcsöt kapni, délután zöldséget.

Nem tudom, hogy a gabonafélékkel mi a helyzet, a védőnő erről semmit nem mondott.



2013. jún. 4. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:

minenki mást mond, itt is van sok kérdés, nézd meg azokat is.

a gluténtartalmút elvileg 6 hónaposan kell, gluténmentest lehet előtte is, ha nem anyatejes. ha van tej, minél tovább csak azt.


glutént csak keveset egyszerre, első évben a javaslat szerint napi fél háztartási keksznyit, lehetőleg nem háztartási kekszet, mert az tele van egyéb mindennel.


vannak baba-gabonapépek, pld dm-ben, gluténes is, pld 3 gabonás, vagy gluténmentes, pld kölespép, vagy receptre sinlac, sinemil rizsből.


gluténmentesből lehet többet, napi 1 étkezésnél pld gyümölcshöz lehet keverni.

ha már van foga, lehet kenyérhéjat, jobb mint a belseje, mert ha kemény, jobban tudja nyammogni. lehetőleg házi kenyeret, vagy ha már bolti, akkor kétszersültet, vagy abonettet, rizstallért.

vagy zabpehelyből lehet főzni kását, vagy kukoricadarából, kukoricalisztből.

sparban kapható hajdina kása por, langyos vízzel vagy gyümölcslével összekeverve kész.

dm-ben és bioboltban amarántpehely, pld sinlacos pépben túrókrém állaga lesz.


édesített gabonapelyheket nem ajánlják.

2013. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2013. jún. 5. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!