Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mindegy milyen almával kezdem...

Mindegy milyen almával kezdem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Egy savanyúbb, lédúsabb alma van itthon, mert én azt szeretem. Meghámoztam, lereszeltem egy kicsit, annak kinyomtam a levét és abból adtam egy kiskanállal. Hát olyan arcot vágott, mint aki citromos harapott! Vegyek édesebb almát, vagy próbálkoztak tovább ezzel és majd megszokja?

2013. ápr. 7. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha véleményt akarsz az almáról, akkor nekem az a véleményem, hogy nem a legmegfeleöbb elsö étel a babának, föleg nem nyersen.

Az alma nagyon savas, marja a gyomrot is. Próbált ki hogy 1 napig csak almát egyél, a savadat teljesen felnyomja, sok baba vissza is bukja a babát.

1-1 kanáltól nem lesz baja.

Vagy fözd meg az almát, akkor kevésbé lesz savas, vagy kezd répával, krumplival, sütötökkel.

2013. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Almával szokták kezdeni a hozzátáplálást.Ha savanykás az alma, akkor reszelj hozzá kekszet. Laktatóbb és a savasságát is elveszi.
2013. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha nagyon savanyú lehet hogy savat csinál neki. Ha nem vagy nagyon ellene vegyél bébi-italt, olcsóbb is sajnos, mint ha gyümölcsből próbálod kinyerni. A lényeg, hogy alma után ne adj neki tápszert/tejet, csak a 2 étkezés között.
2013. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Minden ismeretlen ízre hasonló pofikákat fog vágni :-)

De jobb lenne egy édes, piros almát venned neki.

2013. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi sem almával kezdtük, mert a gyerekek nagy része nem szereti elsőre. Az édesebb ízeket, mint pl. a tök, előbb adnám.

Semmi esetre sem kezdenék alma- keksz kombóval.

Egyébként valószínűleg mindentől fintorogni fog az elején. Majd belejön. :)

2013. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én almával kezdtem, mert ahoz szinte mindent hozzá lehet később keverni. 4 napig csak főtt almát kapott (hogy ne legyen túl savas), utána raktam hozzá barackot. Később alma-krumpli, krumpli-répa-barack. A sütőtököt csak 2 hónap múlva volt hajlandó megenni.
2013. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ahol én élek sajna nem léteznek bébi italok, az itteni anyák köleskásával kezdik a hozzátáplálást, amibe később mindenfélét belekevernek, mint újhagyma, tojássárgája, egyéb zöldségek. Ettől a hideg ráz, és én inkább gyümikkel, zöldséggel kezdeném. Amúgy kb minden gyümi savas, amit ajánlanak kezdésnek: meggy, őszibarack, körte, stb. Lehet hogy akkor inkább répával próbàlkozom holnap! Azt hogyan csináljam? Adjam nyersen a levét, vagy pároljam, pürésítsem és higítsam anyatejjel? Igazából tényleg most kezdjük, úgyhogy pürét tuti nem fog tudni lenyelni.
2013. ápr. 7. 10:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazából ha nem fáj ma a hasa az almától akkor adhatod azt holnap is, kicsit többet. Ha holnap sem fáj, akkor próbáld meg a pürét, de nagyon finomra pürésítsd, ha van turmixod, botmixered akkor azzal. Normális, hogy furcsa arcot vág, először mindenre így fog reagálni, de ha nem utasítja el, nem fordítja el a fejét, nem köpi ki, nem szorítja össze a száját, úgy hogy ne tudd neki adni, akkor ízlik neki. Az is normális, hogy kitolja a nyelvével, még nagyon erős a szopó reflex.
2013. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én pürével kezdtem a hozzátáplálást. Először almával,aztán barack,aztán répa,krumpli,sütőtök,stb. Lényeg,hogy minden új íznél fintorgott az első pár kanálig,aztán rájött,hogy ez nem is olyan rossz. Kell idő,amíg megszokja,hogy nem szopizni kell ezt is. Az első pár hétben elég sokat visszatolt a nyelvével,mert nem tudta,hogy is megy ez. Viszont mindig tátotta a száját az újabb falatért,innen gondoltam,hogy végülis ízlik neki,csak szokatlan. 2 hónapja eszik mást is anyatejen kívül,1 hónap kellett kb,mire belejött. Most már nagyon szépen nyel,tátja a száját,alig maszatol. A helyedben kezdésnek valami édesebb almát vennék,a zöldséges biztos tud segíteni ebben. Vagy süsd meg az almát,úgy édesebb.
2013. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Először mindenhol gyümölcsöt ajánlanak.Nem baj ha savas.Csak pár kanállal a kezdetben.Aztán jöhetnek a zöldségek.Az almához tehetsz először pici porcukrot.Amúgy minden új ételre reágálhat így a baba.Én csecsemőotthonban dolgoztam,így nem egy-két gyereket etettem,hanem 20-at legalább.
2013. ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!