Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem akar enni? Miért...

Miért nem akar enni? Miért utasít el mindent?

Figyelt kérdés

#nemakarenni1,5éves

Sziasztok! S.O.S segítség! ❗️Tapasztaltabb édesanyák❗️

Olyan édesanyákat keresek, akik babái alapból nem nagy evők.


Történet;

Bekerültünk a bölcsibe és egyszerűen a nasin (pufi,pombars chips) minden elutasít, nem is hajlandó megkóstolni, ordít, ha a szájába van adva. Itthon se hajlandó semmit megenni, folyamatosan a darabos bébiételt követeli. 2 hetet tapossuk, csodát nem vártam de egyszerűen már egyre jobban aggaszt a dolog. 10 fogunk jön egyszerre, értem én, hogy megviseli, fájdalmas de már 2 hónapja szenvedünk vele és azóta nem eszik normálisan!

Amúgy sem volt nagyétkű folyamatosan szenvedtünk a kajával. (6 hónapos kora óta, akkor kezdett el elutasítani mindent is és megkóstolni sem volt hajlandó semmit!)

Védőnő tanácsára adtam én neki a pürét de mostmár csak azt követeli folyamatosan. Már a hűtőbe is beraktam, hogy nincs, elfogyott de akkor meg a hűtőt mutatja. 1,5 éves és hiperaktív, sosem fárad el, (jelenleg is úgy gépelek, hogy mászik rajtam és hisztizik) folyamatosan menni kell, hamar elunja magát.

Mindenki azt mondja majd a bölcsiben látja a többi gyereket de mennyi idő után? Addig pürén fog élni? Dévényeshez is elvittem, hogy a rágó izmai vannak-e letapadva de nem, semmi.

Nagyon aggódom miatta, mert szinte már mindent elutasít a fornettit, croissantot és a mekis nuggets-et kivéve de egy hónapja már abból sem mondható, hogy mennyiségeket eszik, inkább beleharap 2-3x és köszi anya elég is volt.

Koraérett típus ami még jobban nehezíti a dolgot, mert a személyisége kb. 2,5 évesnek felel meg mindentéren. Fejlődése rendben a magasságához képest egy kg-val van “elmaradva” a nagykönyv szerint. Marha okos, mindent megért, amit kérek megcsinálja de a kaját hiába magyarázom, hogy fontos és finom meg szüksége van rá vagy kinevet vagy unott fejet vág.

Mai ebéd paprikás krumpli volt és amint odaért a szájához elkezdett sírni, ordítani meg kiszedni a szájából még a nyelvéről is leseperte. 4-5x nyitotta a száját, adtam is de onnantól kezdve csak hiszti volt meg “vergődés” nem is tudom másképp leírni, hogy pontos képet kaphassatok.

Mit csináljak? Tartsak ki és vonjam meg a pürét, hogy ez van és kész? És ha nem eszik 1-3napig mi lesz? Mi a megoldás? 😔 Hiába kérek szakemberektől segítséget, mindenki csak legyint, hogy majd eszik meg majd a bölcsi…

Nagyon félek, hogy a bölcsiből is kirakják vagy bántani fogják emiatt de dolgoznom meg muszáj lenne.

1 babás anyuka vagyok, ő a mindenem és nagyon félek, hogy soha nem fog enni. Kérlek titeket, ha van egy kis ötletetek, tapasztalat szánjatok rám pár percet vagy akinek ilyen a babája vagy csak ilyen volt hogy alakult a dolog?

Köszönöm előre is mindenkinek! ❤️


szept. 14. 11:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

6.

Sajnálom, hogy beteg a gyermeked, bár nem tudom, hogy hol ronthattam el, ha eddig legalább hajlandó volt megkóstolni és néhanapján mindent is megenni, mostmeg semmit?! 🤷🏻‍♀️

Mint írtam 6 hónaposan, amikor már felállt változott az étkezés pokollá de azután is szépen haladtunk a saját kis ütemében. Való igaz, hogy a 10 fogacska utáni étvágytalanság miatt kikérem a védőnő tanàcsát és én adtam oda neki a bébiételt VÉDŐNŐI javaslatra, miszerint “Valamit ennie kell, a tápértékekre szüksége van a megfelelő fejlődésre.” Ha hibáztam azzal, hogy hallgattam rá nem tudok mit kezdeni, hisz Ő egy szakember, fel sem merült bennem -és szerintem benne sem-, hogy ezzel csak ezt fogjuk elérni.

Szövegértelmezés 2; Még mindig nem a gyermekem hasonlítottam a beteg gyermekekhez, csupán az intézményünk nem egy tagja van arra korlátozva, hogy a számodra szennykajának minősített bèbiételeket, pürésített főttèteleket kell, hogy elfogyasztja akár pl; fulladás veszélye miatt. 🙂

Kicsit a hangnemből is vegyünk vissza, hogy te rám förmedj én mit és kihez hasonlítgathatok, főleg azután, hogy eddigi megszólalásaid mind értéktelenek voltak, ugyanis a szöveget is elértelmezed valamit még segítséget sem nyújtottál. Nem voltam veled tiszteletlen, te sem legyél az. Ezzel is már egy jó példát mutatsz. Elhiszem, ha dühös vagy e témában és haragszol a világra de nem én tehetek róla, ne rám vetítsd ki.

szept. 14. 13:30
 12/18 A kérdező kommentje:

Huu màr nem tudok egyesével válaszolni így megpróbálok mindent összefoglalni, amit olvastam. (Köszönöm ezúttal is mindenkinek, aki segít 🙂)

Majszolni, fogdosni imád, kanállal is ügyesen eszik 🙏🏼 Együtt étkezünk minden esetben, kivéve a reggelit, mivel felkelés után tápszert kér, ritkán jön csipegetni még az én tányéromról is. Ha fáradtabb akkor szól, hogy anya és mutatja a kanalat, olyankor “jollejokerként” együtt kanalazunk, egyszer ő teszi a szájába, egyszer én. Ez nem gyakori és olyankor àltalában az ètkezés félbe is marad, mert leragad a szeme.

Mindenképp megpróbálom, hogy most egy picit nyugi és hátha bekapcsol ez az “életösztön”, mert fogak ide vagy oda, nem szeretném, ha bébikajákat enne vagy felváltsa a főttételt. Kedvenceit szoktam mostanság többször adni de olyan létezik, hogy eddig ette a sóskát most pedig öklendezik és fintorog avagy ez is csak egy kis megvezetés?


5-ös! Remélem még olvasod. Nekünk papírt is állítottak ki, valamit neurológus, dévényes, stb. orvos várt minket, hogy ellenőrizzék a fejlődését.E hónap 26.-án lesz 18 hónapos, nekem 3 napja csinált meg a bukfencet de így a te kicsidből kiindulva akkor ezt fel sem veszem, hogy baj lenne😄 Milyesfajta nehézségek voltak a beszéddel kapcsolatban? Vannak kifejezett jelek? Esetleg módszerek amivel tudom majd ezt segíteni neki?

szept. 14. 13:41
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem a bébiétel a szemét kaja, ember!

Hanem a mekis nuggets, a fornetti, a csipsz!

Ezt komolyan magyarazni kell?

Hogy jut egy gyerek gyorskajához?

Kihisztizi 1,5 évesen, hogy vigyetek el a Mekibe?

Nem a pürés ételekkel van a probléma, hanem a többivel.

Egyen pürét! 18 êvesen biztos nem fog.

De a pürés étel alternatívajaként nem gyorsételt kell kínálni neki, hanem normálisat.

Leülsz enni például a vasárnapi rántott húst krumplipürével (ami nézd már! Püré! És mégis felnőtt étel). És adsz elé is egy adagot.

Nem csócsálod meg, nem téped apró darabokra és nem adod a szájába. Felvágod és kész. A krumplipürét meg felkanalazod és a kanalat a kezébe adod. Nagy tudományosan ez a "töltött kanál-módszere" (valójában a józan ész).

Ha nincs kedve megenni, csak túrkal, szétkeni, semmi baj, majd legközelebb.

De erre nem adsz helyette egy túró rudit, hanem elteszed az ételt. Majd máskor.

szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nem derült ki a véleményedből,hogy mire értetted, Ember!


Továbbra sem én adom a chipset, mint írtam a bölcsiben kínálják fel a gyerekeknek pufival és almával. Hiába kértem ne tegyék, válaszuk az volt, hogy nem vonhatják meg minden gyerektől és nem zárhatják ki az én kisfiamat sem, hogy na akkor te nem kapsz.

Meki, fornetti… igen, ebben egyetértek, hogy minden kéne csak ez nem de sajnos egyedül nevelem, legnagyobb segítségem a nővérem és hiába kérem ne adja neki ezeket, amíg Ők vigyázna rá, nekik is van egy 6 éves kisfiúk és az enyém miatt tőle ezt nem fogják megvonni. Lehetne vitázni, hogy ez mennyire gerinces dolog, vitáztam is de semmit nem értem el csak megkaptam, hogy “Ő már kicsit régebb óta nevel gyereket.” Tehát zsákutca az egész. Nem, nem opció, hogy akkor ne vigyem oda, mert sajnos vagy sem, dolgoznom kellett és kell, mint mindenkinek.

Szóval nem, nem az én reszortom a “szennykaja” és hidd el én lennék az első, aki változtatna ezen. Tőlem nem kapja meg egyiket sem, péksüteményt sem.

szept. 14. 15:45
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
Neked is tíz fogad van? Jaj te szegény.
szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Itt mindenkinek még a kisfiamnak is több foga van, mint 10 😀 Nem értem sajnos ezt a hozzászólást de ha kifejted szívesen beszélek veled róla, hátha tudsz valami hasznos megoldással is szolgálni! 🙂
szept. 14. 17:47
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Őket keresd fel!


[link]


Náluk van pszichiáter, pszichológus, evésterapueta, gyógypedagógus.

Nekem ez nagyon szenzoros étkezési tavar vagy ARFID gyanús.

szept. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
szept. 15. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!