Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ? Egy éves múlt a...

Mit tegyek ? Egy éves múlt a kisfiam és az utóbbi napokban nem akar enni . Eddig szerette amit adtam, szinte mindent megevett és most alig eszik valamit meg, hiába készítek több fele variánst neki amiből válasszon egyiket sem akarja megenni.

Figyelt kérdés
Ráadásul veri ki a kanalat a kezemből . Már nem tudom mit készítsek neki hogy jó legyen . Mit lehet tenni ilyen helyzetben ???

jún. 3. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
ne legyen túl sok választási lehetősége, ha az eredeti kaja nem tetszik, max. egy alternatívát ajánlj fel neki. ha nem kéri, nem kéri. még egy gyerek se halt éhen kaja közelében. eszik, amikor tényleg éhes lesz. ne feszüld túl. (tudom, könnyű mondani, de nálunk is volt ilyen és eleinte én is 50 féle alternatívát ajánlottam, "csak egyen már meg valamit" jeligére... aztán rájöttem, hogy az én feszülésemre reagál így, plusz egyszerűen nincs kedve enni / nem éhes.)
jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jön a foga véletlenül? Vagy talán beteg lesz? Az én fiam ilyen esetekben nem eszik jól. Amúgy csak annyit tudsz tenni, hogy kivársz. (Persze ha a foga fáj, csillapítsd) Nyugi, éhen biztos nem fog halni. Előbb-utóbb enni fog valamit.
jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, hogy adj neki olyan ételt, amit egyedül is tud enni a kezével, esetleg tegyél kis kanalat és villát, hogy használja ha akarja. A legjobb az ha ugyanazt az ételt rakod elé, mint magad elé, legfeljebb egy kicsit felvágod neki. Például ha a pörköltet eszel, hadd egyen ő is pörköltet. Könnyen lehet, hogy az a problémája hogy eteted, és ő egyedül akar enni.

Tudom, hogy sokan félnek ettől, de nem kell. Mi soha nem ettetük a gyerekünket, magától evett már 7-8 hónapos korától. Eleinte nagyon sok mocskot csinált, és sok minden leesett a földre, de fokozatosan egyre szebben evett, bő egy éves korára pedig már a földre se szórt le semmit. Neked valószínűleg nem is kéne hónapokat várni, míg szépen eszik.

Az is lehet amúgy, hogy "tele vagy". A kislányomnál megfigyeltem, hogy egy héten kétszer-háromszor esik sokat, a többi napon elég keveset. Utána kakil egy jó nagy adagot, és utána megint sokat eszik.

Én nem aggódnék, ha éhes enni fog. Csináld csak neki ugyanazt a kaját mint magadnak, ha éhes eszik, ha nem éhes nem eszik belőle (esetleg arra figyelj, ne fűszerezd be neki annyira). Uzsonnára próbálj neki különböző gyömölcsököt felvágni, szokták szeretni. Például a banán nagy kedvenc a gyerekeknél, de megeszik az epret is, és minden mást is. Az is jó, amit az első válaszoló is írt, ne legyen túl sok minden az asztalon. Az is lehet, hogy a foga jön, ahogy a második válaszoló írta.

jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindkét gyereknél fogzáskor volt tüntetés. Nem akart semmit enni. Olyankor újra csak a tápszert vagy tejitalt fogadta el 2-3 napig. Utána mintha misem történt volna
jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Add a kezébe a kanalat, hagyd próbálkozni. Ez is lehet a baja. Vagy a foga jön. Ne aggódj, elmúlik
jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogzik vagy csak ilyen napjai vannak. Akarmi.

Ne feszulj ra, az semmit nem old meg :D

Amugy ha mar eszik egyedul, akkor mindig csak 1-2 falatot tegyel ele, az sokszor segit nekik, nem zavarja ossze oket. Ha nem akarja hogy kanallal etesd, de o maga se tud meg kanalazni, akkor egyszeruen keruld el a kanalas eteleket.

Nalunk is volt ilyen idoszak, sot van meg mindig, nem engedi hogy en etessem, de o egyedul meg nem boldogul. Hat na bumm, kap akkor falatot, semmi baj :D

jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hihetetlen ! Adtam neki egy kicsi villát és elkezdett enni magától … pedig most először fogta a kezében. Ez lehetett a gond. Nagyon boldog vagyok. Remelem nem gondolja meg magát. Nagyon igyekszik látszik rajta h élvezi magát etetni
jún. 3. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!