Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem akar enni? Miért...

Miért nem akar enni? Miért utasít el mindent?

Figyelt kérdés

#nemakarenni1,5éves

Sziasztok! S.O.S segítség! ❗️Tapasztaltabb édesanyák❗️

Olyan édesanyákat keresek, akik babái alapból nem nagy evők.


Történet;

Bekerültünk a bölcsibe és egyszerűen a nasin (pufi,pombars chips) minden elutasít, nem is hajlandó megkóstolni, ordít, ha a szájába van adva. Itthon se hajlandó semmit megenni, folyamatosan a darabos bébiételt követeli. 2 hetet tapossuk, csodát nem vártam de egyszerűen már egyre jobban aggaszt a dolog. 10 fogunk jön egyszerre, értem én, hogy megviseli, fájdalmas de már 2 hónapja szenvedünk vele és azóta nem eszik normálisan!

Amúgy sem volt nagyétkű folyamatosan szenvedtünk a kajával. (6 hónapos kora óta, akkor kezdett el elutasítani mindent is és megkóstolni sem volt hajlandó semmit!)

Védőnő tanácsára adtam én neki a pürét de mostmár csak azt követeli folyamatosan. Már a hűtőbe is beraktam, hogy nincs, elfogyott de akkor meg a hűtőt mutatja. 1,5 éves és hiperaktív, sosem fárad el, (jelenleg is úgy gépelek, hogy mászik rajtam és hisztizik) folyamatosan menni kell, hamar elunja magát.

Mindenki azt mondja majd a bölcsiben látja a többi gyereket de mennyi idő után? Addig pürén fog élni? Dévényeshez is elvittem, hogy a rágó izmai vannak-e letapadva de nem, semmi.

Nagyon aggódom miatta, mert szinte már mindent elutasít a fornettit, croissantot és a mekis nuggets-et kivéve de egy hónapja már abból sem mondható, hogy mennyiségeket eszik, inkább beleharap 2-3x és köszi anya elég is volt.

Koraérett típus ami még jobban nehezíti a dolgot, mert a személyisége kb. 2,5 évesnek felel meg mindentéren. Fejlődése rendben a magasságához képest egy kg-val van “elmaradva” a nagykönyv szerint. Marha okos, mindent megért, amit kérek megcsinálja de a kaját hiába magyarázom, hogy fontos és finom meg szüksége van rá vagy kinevet vagy unott fejet vág.

Mai ebéd paprikás krumpli volt és amint odaért a szájához elkezdett sírni, ordítani meg kiszedni a szájából még a nyelvéről is leseperte. 4-5x nyitotta a száját, adtam is de onnantól kezdve csak hiszti volt meg “vergődés” nem is tudom másképp leírni, hogy pontos képet kaphassatok.

Mit csináljak? Tartsak ki és vonjam meg a pürét, hogy ez van és kész? És ha nem eszik 1-3napig mi lesz? Mi a megoldás? 😔 Hiába kérek szakemberektől segítséget, mindenki csak legyint, hogy majd eszik meg majd a bölcsi…

Nagyon félek, hogy a bölcsiből is kirakják vagy bántani fogják emiatt de dolgoznom meg muszáj lenne.

1 babás anyuka vagyok, ő a mindenem és nagyon félek, hogy soha nem fog enni. Kérlek titeket, ha van egy kis ötletetek, tapasztalat szánjatok rám pár percet vagy akinek ilyen a babája vagy csak ilyen volt hogy alakult a dolog?

Köszönöm előre is mindenkinek! ❤️


szept. 14. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

A nagy érett, 2,5 éves viselkedésű (kackac) gyerekedet eleve miért eteted?

"odaért a szájahoz".. "kikaparta a szájából" = erőszakosan tömöd, megutáltatva vele.

Ha nt gyerek, akkor elérakod és megeszi.

Nem eszi, éhen marad.

Ha olyan sok esze van, nem fogja éheztetni magát.

De lehet nalad tényleg több esze van, hisz rögtön adsz szemetet, ha hisztizik.

1,5 évesen nem is kéne ismernie mindazt a szennykaját, amit szívesen eszik.

szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Az én gyerekem is ilyen. Másfél évesen szokott ez elkezdődni, de remélem nálatok abbamarad. Lányom 7 éves és soha nem evett főtt ételt, úgy hogy láttam volna, mert állítólag a suliban megeszi. Nem sok segítséget kaptam én sem. Van pár dolog amit megeszik és azt adom neki: abonett, rizskorong, alma. Persze édesség az menne, de nem nagyon adok. A darabos puret 3 éves koráig ette, de ez biztos nem a legjobb példa. Beszél már valamit? Mert nálunk azzal is gond volt. Összefügg.
szept. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az első válaszadóhoz szeretnék szólni;


Látom nincs túl jó napod és a szövegértelmezésed sem túl jó. Nem erőszakoltam, hisz leírtam, hogy Ő nyitotta a száját. “Szennykaja”. Sajnos vannak olyan beteg gyermekek is, akik bizonyos okokból kifolyólag csak ezeket a szennykajákat tudják megenni. A hiszti ellenére sem adtam neki bébiételt, szóval várom a rosszindulatod utáni bocsánat kérést.

Lehet több esze van, lehet neked is nálam de biztos empatikusabb vagyok, hisz nem fogom hagyni, hogy éhen maradjon. Úgy gondolom, hogy ez egy hosszabb folyamat lesz nála és kitartok, ehhez kértem segítséget, amit te nem nyújtottál, mert ezt a stílust, amit leírtál magamtól is megtehettem volna, HA lenne szívem. Nekem nem éri meg, hogy ráhagyjam és ne próbálkozzak aztán meg ha dacol napokig, ne egyen. Semmibaj, ha ezzel nem értesz egyet de nem kell rögtön személyeskedni. Azt szokták mondani a világ megérett a pusztulásra, Te ezt most alátámasztottad. Amennyiben nem tudsz segíteni, érdemben hozzászólni, ne írj. Mert valaki lehet olyan bolond, hogy ennyire félvállról veszi, hallgat rád és a gyereknek baja is lehet ebből. (Nem egyszer jöttek szülők a rendelőbe, hogy nívó képződmény van a baba pocakjában.)

Remélem, hogy holnap jobb napod lesz 🙂

szept. 14. 12:47
 4/18 A kérdező kommentje:

Második kommentelő;


Baràtnőm kisfia is 3 éves koráig ette, most 6 éves de sokszor kell neki külön főzni. Egyedül 5 hónapja eszik szóval igen, hallottam màr ilyenről is de nem tudom, hogy nekik a beszéddel összefüggött-e.

A kisfiam mond pár szót és rengeteg halandzsát is. Mi volt a megoldás? Volt olyan szakember, ahova elvittétek?

szept. 14. 12:49
 5/18 A kérdező kommentje:
Első kommentelő még valami. Számomra is “kackac” volt a koraérettség, amíg papírt nem állítottak ki róla és a neurológiától kezdve mindent meg nem kellett járjunk, hogy a kisfiam egészséges-e. 2 hónaposan kúszott, 4 hónaposan mászott, 6 hónaposan felàllt és aznap már lépkedett a kanapé mellett, még vègül 9 hónaposan elindult. 1 évesen már szaladt és azóta is! A későn érő ellentéte a koraérettség, számodra lehet vicces de létezik és pont olyan nehéz, mint a későn érettség.
szept. 14. 12:54
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

"Sajnos vannak olyan beteg gyermekek is, akik bizonyos okokból kifolyólag csak ezeket a szennykajákat tudják megenni."

Te csak ne hasonlítgasd a rosszul etetett gyerekedet beteg gyerekekhez. Az enyém az. Szelektív evő autista.

De kapaszkodj meg: nem szemét kajákra korlátozódik a szelektív evése, mert ahhoz előbb azt kellett volna adjak neki, hogy pont csak azt egye meg.

Ettől még a szelektív evése probléma, mert nincs az az egészséges étel, ami egészséges lenne, ha csak azt eszik.

De a te gyereked semmiben nem hasonlít egy beteg gyerekre. És az, hogy azokat az ételeket megeszi, azt mutatja, hogy te rontottad el.

szept. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

5

Az enyém 3 hónaposan forgott és kúszott, 4 hónaposan mászott,6 hónaposan felállt és ült ezzel egyidőben kezdte a lépegetést és 9 hónapos korától járt és 1 évesen szaladt.2 évesen szabályos bukfenceket csinált. Soha senki sem mondta, hogy koraérett a gyerekem.:D A mozgásfejlődés dominánsabb volt nála és ennyi.Ennek köszönhetően aztán a beszédfejlődésben voltak lemaradásai, illetve nehézségei.

1,5 év környékén állt rá arra hogy hol pld sok húst evett és mást semmit vagy épp mondjuk csak a savanyúságot, vagy csak kenyeret, tésztát stb..

Elé teszed tányérra a normális kaját és majd maga megtalálja a tányéron a számára szimpatikust és annyi.Kézzel kiveszi ha nem használ evőeszközt és csipegeti..nem kell a szájába tenni, had taperja kenje stb..stb..

szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Csak autista gyerek képes magát halálra éheztetni, a többinél bekapcsol az életösztön. Egy átlagos ember napokig képes arra, hogy különösebb probléma nélkül ne egyen semmit, talán te is tapasztaltad már, ha beteg voltál és napokig nem ettél. Tehát ha a gyerek kihagy egy étkezést, pl az ebédet, és legközelebb csak vacsorát eszik, akkor nem történik semmi. Nem hal éhen, nem károsodik a szervezete, semmi. Ellenben ha nem éhes igazán, de az étkezés egy beteges "márpedig enni fogsz valamit, mert addig baxogatlak" játszmába torkollik, akkor tapasztalod, amit te is, hogy csak azért se.

Készíts neki normális, finom ételeket, egyetek együtt és hagyd békén. Két étkezés között pedig ne adj neki semmit. Ha annyira okos gyerek, akkor ha éhes lesz, ő is fog enni.

szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
2-es vagyok. Soha nem segített senki, mivel a súlya rendben van, így nem lényeges, hogy én mennyit kínlódok vele, hogy egyen. Ha itt kérdeztem, ment az okoskodás, hogy mit cseszek el, de érdemi tanácsot nem kaptam. Írj privatot ha gondolod. Van rá esély, hogy elmúlik ez nála és elkezd enni. Meg a bölcsi, ovi kicsit segített nálunk is, de nem olyan sokat, mint ahogy mondta mindenki.
szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Ja és ezt a fogja meg, tapogassa, kenje és paszírozza ezt kb onnantól hagyni kellett volna ,hogy ülni tudott és bevezetetek neki ételeket.Nálunk a pürét is ette, kezébe volt adva a kanál aztán eleinte én is adogattam neki és ő csak próbált lapátolni(általában mellé sikerült az elején) aztán mikor rájött, hogy kell akkor már csinálta maga és sokszor marokkal is szedte a kaját, tiszta disznóól volt körülötte :D. Másfél évesen simán evett kanállal, persze itt ott csöppent meg koszolt de maga evett.

Hagyd hogy ismerkedjen a kaják állagával, hogy maga etesse saját magát.

Nyilván amúgy a fogzástól lehet kevesebbet eszik.

szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!