Nem használhatok sót?

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz a babám. Nem szeretnék már külön főzni neki, adnék neki abból, amit mi is eszünk. Azt olvastam, hogy só nem igazán ajánlott neki még. Ti hogy főztök? Kevesebb sóval vagy utólag sózzátok, miután kivettétek a neki szánt adagot?
szept. 3. 17:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
De 10-es, a blw-ben is ez az allaspont 1 eves kor alatt, ne zavarjon 🤣🤣🤣
szept. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
Én soha nem adtam teljesen sótlanul szinte semmit. Persze, a hozzátáplálás elején a gyümölcs-zöldségpüréket igen, de onnantól, hogy már csináltam nekik pl egy főzeléket hússal, abba mindig raktam valamennyi sót (nem ész nélkül, nyilván, csak keveset). Már nagyok, nincs semmi bajuk, azért a só nem ördögtől való szerintem.
szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12, nem is kell teljesen sótlanul adni, MÉRTÉKKEL mehet. De egy 1-2 éves gyerek veséjének sok az, ami a felnőttek áltagos sóhasználata.
szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#8, de, így csináltam. Nem elhagytam a sót, hanem figyeltem a mennyiségre. Tudatosan csökkentettem a sófogyasztásunkat, már évekkel a gyerekvállalás előtt (anyum nagyon sósan főz, és még azt is megsózza magának a tányéron, így volt miből lefaragni).

Amikor elkezdtük a kóstolást, kb fél adag sót tettem az ételbe, majd miután kivettem a gyerek adagját, még utánasóztam, és készre főztem. A családi ebédeken egyedül Anyu volt, aki szokás szerint sózta a tányéron az ételt, senki másnak nem hiányzott belőle.

Egyébként minél több fűszert használsz, annál kevesebb sóra van szükség. Fűszerezni pedig a kezdetektől lehet. A lányom pl kifejezetten szerette kicsiként az erőteljesebb ízvilágú, keleties jellegű ételeket. Szívesen eszi a római köményt, a kurkumát, imádta a majonézes tormát.

Nem csak sóval lehet ízes egy étel. Kell a só, de nem csak az kell.

szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
9 hónapos, egy kevés sót teszek bele, aztán a tányéron sózzuk a sajátunkat, ha úgy érezzük sótlan. Igen, a krumplit is. Igen, vacak, de inkább minthogy külön fazékba főzőcskézzek neki 1 szem krumplit.
szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!