Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha valamire “allergiás” vagy...

Ha valamire “allergiás” vagy rosszabb reakciót ad a baba, mikor és hogy adható újra?

Figyelt kérdés

9 hónapos kislányomnak adtam paradicsomos burgonya baby ételt. Mivel a főzelékekből még viszonylag keveset eszik ezért nagyrészt üvegeset kap még. Anno a kisfiam csak a citrusokra reagált egy kis kiütéssel, de ilysn tapasztalatom nem volt.

Igazàból 3 napig kóstoltuk (nyilván nem ugyanazt az üveget) és már a 2.nap mintha kicsit hasmenéses lett volna a kakija, de 3-4.nap abszolút. Hasmenéses, furcsa szagú és totál kicsíptea fenekét. Mivel másnál nem reagált így, gyümölcsöket pedig folyamatosan kap, ezért csak a paradicsom lehetett a ludas, mert a burgonya már be van úgymond vezetve, és attól eddig nem volt baja.

Most hagynom kell gondolom egy ideig, de meddig? Mikor kellene újrapróbàlni és hogyan?


aug. 3. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Az a paradicsom a ludas nálunk is.

Kb 9-10 hónaposan kapta. Fél éjszakát ébren töltötte, rengeteget pukizott és elég hasmenéses volt a széklete. Pár hete kapta újra, 15 hónapos most. De még mindig nem jó, kicsípte a fenekét a kaki. Én szerintem jövő nyárig nem is adok neki.


3-4 hónap szünetet tartottam mással, de a paradicsom annyira gáz volt elsőre, hogy azóta csak nemrég mertem adni neki újra.

aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*ja és minden mást be tudtam vezetni 1 éves kora után, amit babaként nem bírt, mert addig gondoltam szüneteltetni a legtöbbet.
aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A paradicsommal nálunk is baj volt, de csak főve!

Gondolom a bébiételben főve van, esetleg próbáld meg nyersen passzírozva, nekünk úgy nem okozott problémát. Egy próbát megér, úgy legalább megtudnád, hogy a paradicsommal van a baj, vagy csak a savtartalmát nem bírja (még).

Én pl. előtte nem tudtam, hogy a paradicsom annál savasabb, minél tovább van főzve... Azóta a bolognait is úgy főzöm, hogy a húst meg a fűszereket vízben főzöm szinte készre, és csak az utolsó pillanatban öntöm hozzá a paradicsomszószt, hogy épp csak összeforrjon.

aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A paradicsom nálunk is mumus volt, nagyon sírt utána.

Elvileg 2 hét múlva lehet újra, de én a 2.alkalom után ekrngedtem, ráért a paradicsom jóval később is.

aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor várok vele még. Tökre ráér, mert “hál Isten” azért sok mindent eszeget, de a zöldségek persze kevésbé “csúsznak”, és csak azért sajnálom, mert ez kifejezetten ízlett volna neki. De akkor tudom, hogy egy ideig nem, én úgy gondoltam majd 1-2 hónap múlva megróbálom újra..de lehet akkor kicsit tolom majd ezt, ha a paradicsom ilyen problémás..🤷🏻‍♀️

Köszi még egyszer 😊

aug. 4. 10:06

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!