Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos kisfiam nem igazán...

8 hónapos kisfiam nem igazán fogadja el a vizet. Mennyire baj ez ebben a kánikulában?

Figyelt kérdés

Már hozzátáplálok nyilván, és mellette tápszeres. Tápszerből naponta kb 800-900ml fogyaszt, mellette ki van váltva 1 étkezés gyümölccsel, illetve ebédre kóstolgat (max 50-100g) és naponta kap valamilyen tejterméket is.

Viszont a vízbőp sajnos csak néhàny kortyot iszik, nem igazàn szereti egyenlőre..

Azt tudom, hogy ettől így nem fog kiszàradni, viszont tényleg nagyon meleg van. Persze ilyen időben nem megyünk ki. A házban jelenleg átlag 26-27 fok van, éjjelre hasznàlunk légkondit, hogy àthűtse, de idebent bírható az idő. Így gond, hogy nem iszik?


júl. 16. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok tapszert iszik, gondolom nem szomjas. Ha amugy pisil eleget, akkor nem kell aggodni.

Probalkozhatsz esetleg tobbfele kulaccsal, hatha valamelyiket megszereti es abbol szivesebben iszik, kinalgasd sokszor egy nap, de azert nem kell parazni.

Vagy esetleg poharbol is kinalhatod, persze tokeletesen nem fog belole inni, de hatha tetszik neki. Ilyesmik.

júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Ha iszik mást nem tragédia, azt nem írtad milyen a tápszer, de van olyan is már, aminek víz az alapja, de éles váltást egyes babáknál a tápszer elhagyása hoz, de ehhez még pici. Kínáld neki, ha elfogadja elfogadja, ha nem akkor nem. Vannak olyan emberek is, akik felnőtten sem rajonganak érte. Amit tudok még javasolni, hogy igyál te is előtte, egy idő után eljön az utánzási hajlam, és ő is akarja majd. Meg dicsérd meg, ha elfogadja, mást nem tehetsz.
júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

2-es, hat nem minden tapszert vizzel kell csinalni? Vagy mire gondolsz? 🤣

Te kolaval szoktad vagy mi?

júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Esetleg egy-egy kör tápszeres etetést tudsz higítva is adni: 1-2 kanállal kevesebbet teszel vele. Ha túl tömény tápszer attól szomjas is lehet. Hozzát. mellett én néha már picit higítva adtam. Teljesen jó volt.

1 évesen már itta a vizet.

júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém sem szereti túlzottan a vizet, de hidd el, ha már nagyon szomjas, akkor a tied is meg fogja inni. 1-1 korty után elutasítja a fiam, de az 1-1 korty is mennyiség, ha gyakran kínálom. Ebben a hőségben meg bever már egy fél üveggel is. Ha semmilyen formában nem issza meg, akkor én kicsit kevesebb tápszert tennék a vizébe és gyakrabban etetném.
júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Míg nagyrészt püréket eszik (meg akár darabosan is gyümölcsöt) addig jut annyi folyadékhoz, hogy néhány korty víz elég legyen.

A 26-27 fokos ház nem indokolja, hogy sokkal több folyadékra lenne szüksége, ha ki nem is mentek.

júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os ez hülyeség. Kell neki a víz.

42 fok van kint. Ha csak tápszert iszik 6 hónapos kor felett az nem jó.

júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: nyomkodj neki össze villával egy kis görögdinnyét, az szinte csak víz. Mivel édes, biztos hogy megeszi.
júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fiam sem fogadta el a vizet. Én felhigítottam gyümölcslevet vízzel, úgy megitta. Igaz, nem színtiszta víz volt, de nagyrésze igen.
júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 7-es, te felfogod hogy a gyerek nincs kint, bent meg 26-27 fokban van? Szerinted akkor mit érez a kinti 42 fokból? Nem azt mondtam, hogy nem kell a víz hanem azt, hogy rendben van, hogy csak kortyolgat.

Nálunk pont ennyi van (van klímánk), az ablakból más nézni ki a melegbe, mint kint lenni, vagy a 32-35 fokos panellakásban élni...

júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!