A fehérjeszegény táplálkozás a szülőket is érinti?
Sokan írjak itt, hogy babakeksz, bundáskenyér, tejberizs, vajas kenyér sajttal, pékáru, gyümölcs egy-egy érkezése a picinek.
Ezek az ételek többségében szénhidrátot és zsírt tartalmaznak, fehérje alig van bennük. Amikor egy szülő ilyenekkel eteti a gyerekét, akkor maga is ilyen egyoldalúan érkezik? Vagy csak pici a gyerek és azért adnak neki ilyen ételeket? Nem kell egy fejlődésben levő gyermek étrendjében a felnőttek szükségletekhez arányosan hasonló fehérje?
Én ezekből van, amit adok, és szerintem nem mind annyira rosszak.
Bundáskenyeret én pl. sokáig áztatom sok tojásban, férjemmel kettőnknek átlag 3-4 tojás fogy, az azt jelenti, hogy kb. megeszem másfél tojást, ami 10 g fehérje. Illetve most kifejezetten rákerestem arra a kenyérre, amiből szoktam csinálni, az is 7,8 g fehérje/100 g, szóval összesen akár a 15 g fehérje is meglehet nekem egy bundáskenyér reggeliből (magamra számolok, mert a kisfiam változó, hogy mennyit eszik, meg nem tudom, mennyit szopizik).
Tejberizst csináltam múltkor, 50 g basmati rizs 4 g fehérje, 150 g tej 4,5 g, összesen 8,5 g fehérje. Annyira szerintem nem gáz, ha mellette változatosan eszik az ember.
DM-es babakekszben 8 g fehérje van 100 grammban, mondjuk azt magában sosem adom, csak joghurttal vagy gyümölccsel és dióval.
Vajas kenyér sajttal: normálisabb rozskenyeret vagy magosat szoktunk enni, 8-10 g fehérje/100 g, sajtok fehérjetartalma 20 g/100 g fehérje felett szokott lenni.
Összességében fehérjetartalom szempontjából én nem látom ezeket olyan borzasztónak, inkább a szénhidrát vagy a telített zsírsav, ami problémás lehet, de nem kell minden nap ezt enni.
Vagy a kérdező szerint mi lenne jó? 🙂
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!