Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért hiszi...

Szerintetek miért hiszi minden szülő azt, hogy az ő gyereke a legügyesebb mindenbe, hogy ha elkezd valamit csinálni, úgy mondják, mintha ilyent más baba ennyi idős korban még csak meg se próbált volna, csak az övé?

Figyelt kérdés
előre el szeretném mondani,hogy senkit nem áll szándékomban ezzel megbántani,vagy megsérteni,sőt mi több,nem a féltékenység beszél bellőlem,mivel nekem nagy lányom van(23 hónapos),és ő az a kategória volt,hogy mindent korán csinált.3 hónaposan megfordult,6 hetesen oldalra,5 hónaposan ült stabilan támaszték nélkül,7 hónaposan egyedül felállt kapaszkodva,8 hónaposan kezdett el mászni,11 hónaposan indult el egyedül,már folyékonyan beszél mondatokban,egy hónapja szobatiszta,és az égvilágon semmi nem erőltettünk neki,mindent magától kezdett.De azért fogalmazódott meg bennem a kérdés,mert van egy ismerősöm,meg egy szomszédom,akiknek ugyan annyi idős szinte napra pontosan a gyerekük.Most 4 hónaposak,és folyton úgy beszélnek(egymást nem ismerik),hogy dicsekednek,hogy az ő gyerekük oldalra fordult,és milyen ritka,hogy három hónaposan oldalra fordul,meg mosolyog,és egyszer meg mertem említeni,hogy az én kislányom hat hetesen fordult oldalra,mikor vittem a csípő ultrahangra(azért mondtam,mert kérdezte,hogy{idézem}:Vagy a tied mikor csinálta?),meg három hónaposan megfordult,és akkor mintha meg lenne sértődve,hogy megmondtam az igazat,nem azt mondtam,hogy tényleg csodagyerek,gratulálok,és nem hazudtam,hogy az enyém egy évesen fordult csak oldalra.Elhiszem hogy boldogok,én is az voltam,de soha-soha nem dicsekedtem vele,hogy miket csinál a gyerekem,mert tudtam,hogy elbb-utóbb mind ugyan azt fogja tudni csinálni,és csak akkor mondtam bárkinek is hogy miket csinál,ha rákérdeztek,és meg se fordult a fejembe olyan ostobaság,hogy az én gyerekem fejlettebb lenne másoknál,és hogy meséeillő csodagyerek.
2010. júl. 9. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Szia!Engem nem zavar,bár én se traktálok másokat ,ha nem kérdeznek.De miért ne lehetnének büszkék rá?TErmészetes,nem?Látod,TE is írtad miket csinált a TE lányod.Anyák vagyunk,és imádjuk a gyerekeinket.
2010. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak azért írtam le,mert tudom,hogy azt kapnám meg válaszban,hogy biztos féltékeny vagyok,hogy az én gyerekem később csinálta,pedig erről szó sincs.Csak leírtam,hogy az olyan válaszokat megelőzzem
2010. júl. 9. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nem inge úgysem veszi magára:) Legalábbis reméljük,hogy ezért a kérdésért nem fognak a szókivégzőosztag elé állítani:)


Amúgy az ok egyszerű, mert ők ilyenek:)A saját gyerekük,húsuk,vérük, természetes, hogy így éreznek:) Ez egyébként bizonyos fokig természetes, na meg a büszkeség is emiatt, csak amikor már túlzásba viszik és ahelyett,hogy a gyerek értékeit néznék az egészet akarják, mindent erőltetnek és ezzel a gyermek értékei tényleg csak egy kis gyökér formájában maradnak meg...sajnos:(


Én nem szeretek arról beszélni,hogy a kislányom mikor mit csinál.Kinek mi köze hozzá?Ez természetes folyamat, elég ha az orvos,védőnő és a szülők tudják:)Legalábbis szerintem:)Persze kinek a pap, kinek a paplan,ugye?:)

2010. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Na jó, de most már azért ez mosakodásnak tűnik. Mert elég lett volna annyi, hogy egyáltalán nem a féltékenység beszél belőlem, mert az én gyerekem is korán csinált mindent. De NEM, te részletesen felsoroltad, mikor mit csinált a gyereked. A leveled nagy része a te csodagyerekedről szólt

Nem a gyerekére vagy irigy, hanem arra, hogy a te gyereked fejlődése senkit nem érdekel a szomszédé előtt meg hasra esnek, mert ő gondolom szimpatikusabb, mint te. És miért ne lehetne e gyerek fejlettebb mint a kortársai és miért ne lehetne erre büszke az anyuka? És gondolom a sértődőttsége is jogos, mert el tudom képzelni az itteni leveled hangvételéből, milyen lenézően mondhattad. És igen kicsúszhatott volna a szádon egy dicséret is, nahát milyen ügyes akkor.

2010. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A megfogalmazásban engem csak a "minden szülő" zavar, hiszen nem hiszi ezt minden szülő.

Különben meg szerintem nem szándékos ez a dicsekvés, csak hát az embernek megszületik az újszülött babája, aki még jóformán semmit nem tud, csak pislogni meg nyelni, és ebből a kis magatehetetlen lényből fokozatosan izgő mozgó gyerek lesz, és számomra is minden apró kis fejlődése maga volt a csoda. Bár tudtam, hogy ezeket minden gyerek megtanulja, és az is törényszerű, hogy az enyém is elsajátítja, nincs benne semmi különleges, mégis mindig úgy éreztem, mintha egy ilyen "kelj fel és járj"-típusú csodának lennék a tanúja éppen :)

Ha újságoltam is valakinek, nem azért mondtam, mert azt gondoltam, hogy ez különleges dolog, csak egyszerűen azért, mert örültem, hogy a pici babám megtett egy újabb lépést a fejlődésben. Amikor kijött pl. az első foga (14! hónapos volt akkor), a Tesco közepén ugráltam örömömben - ott láttam meg a kis fehér csíkot az ínyén :) Pedig más gyerekének sokkal hamarabb szokott kibújni, ettől függetlenül ott és akkor számomra ez olyan volt, mintha legalább is Nobel díjat kapott volna :D

2010. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A "minden szülő" tényleg elég általánosító. Ha ennyire zavar a szomszéd, minek beszélsz vele? Az én lányom mások szemében biztosan átlagos, de az enyémben maga a csoda. És igen, büszke vagyok rá, amit el is szoktam NEKI mondani. Soraiddal elég sok szülőt degradálsz. Pl. akkor az én lányom átlagon aluli, mert 22 hónapos és még nem szobatiszta?
2010. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, de tuti hogy az én gyerekem lesz a legszebb, legügyesebb, legokosabb. :) De minden anya valahol ilyen. Egyébként nem értem ezt a versenyt én sem, nem cél, hogy mindent minél előbb csináljon. De az én szememben csodagyerek lesz, és lehet, hogy én is áradozni fogok... Dicsekedni szerintem nem gáz, engem nem idegesít, ha valaki ezt teszi, érthető.
2010. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak:)


Nem lehet, mert teljesen tuti, h az enyém okosabb, ügyesebb, és bátrabb, és szebben eszik, szebben beszél meg minden:D


Bocsi, csak vicc volt:)


Szerintem azért, mert lévén, h első gyerek nekem is, már attól teljesen elájulok, h ő van nekem.

Mikor megszületett, csak néztem, h milyen tökéletes, milyen szép, és ez azóta sem változott. Tudom én, más szőke, kék szemű kisfiúk is vannak, látom, h eláll a füle, ráadásul még gyógytornára is kellett hordani, pluszban még tejérzékeny is, de nekem tökéletes, úgy ahogy van:)


Dicsekedni nem szoktam, mert az én fiam bizony mindent később csinál, megfontolt kissrác, mindent először kielemez, míg a kis barátja a harmadik békát fogja meg, addig az enyém csak egy méterről figyeli, és utánozza, h h ugrál, de akkor is tudom, h egy végtelenül jóérzésű, nagyon okos, érzékeny kisfiú.

2010. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem minden szülő hiszi ezt, általában a közepesképességű szülő hasonló gyerekére hiszik ezt, vagyis ők szeretik ilyen nyilvánosan áltatni magukat.
2010. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!