Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan hogy kismama...

Tényleg van olyan hogy kismama bérlet? (Bkv-ra)

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Állítólag van csak budapesti lakosoknak...
2008. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Van:-)) Kell hozzá igazolás(gyed vagy gyes),hogy megkapd és bp-i lakcímmel kell rendelkezni. Amúgy ha jól tudom 3-4 ezer ft-ba kerül, ami ugye jóval olcsóbb a jelenlegi 8250ft-nál:-))

Minden jót!28.hetes kismama

2008. nov. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

"A bérlet a kisgyermeket nevelő szülő számára a tanuló és a nyugdíjas bérlethez hasonló kedvezményeket biztosít a tömegközlekedésben. Egyelőre csak a GYES-en és GYET-en levők élhetnek vele.


Aki nem jogosult Tgyás-ra, Gyed-re ő csak Gyes-re jogosult, ill. a gyermek 2-3 éves koráig JÁR a GYES.

A GYET: 3 vagy több gyermeket nevelő szülő jogosult rá.


Én úgy értelmezem, hogy akinek van munkahelye, az jogosult Tgyás-ra, Gyed-re - de GYES-re csak a gyermek 2-3 éves kora között - azaz a bérlet CSAK akkor jár.


Lehet, hogy rosszul értelmezem??????

2008. nov. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

én még csak terhes vagyok, februar vegere varom a manóm, én nem vagyok kismama???

ez csak a friss anyukaknak jar ezek szerint?


(fogalomzavaraim vannak, én tényleg azt hittem, hogy kismama vagyok terhesen :S és miutan megszuletett a baba, anyuka leszek)

2008. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem neked van fogalom zavarod, annak aki ezt az elnevezést kitalálta!

Ez inkább kisgyermekes vagy kisbabás bérlet.

Én is gondoltam rá hogy igényelek,

37hetes kismama vagyok...

2008. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is igényelni akartam bár én még fiatal kismama vagyok 13 hetes. De a válaszokat olvasva látom hogy csak anyukáknak jár.
2008. nov. 13. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok, bocs tényleg én is rosszul írtam, mert én is először azt hittem, hogy kimamáknak is jár, de sajnos nem. Anyukáknak jár...nem mintha kismamaként nem szorulnánk rá épp annyira...Szóval nekünk nincs ilyen. Bocs mégegyszer a rossz válaszért, dehát megis kaptam érte a magamét:-))))))
2008. nov. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vicus-cicus válasza:
Ja én is most nézek utána, elvileg részben igazságos,mivel a kisgyermek megszületése után kapsz kevés pénzt evidens,hogy támogat az állam bácsi........amíg meg nem született meg addig elvileg meg dolgozhatsz, csak tényleg azt nem értem hogyha valaki veszélyeztetett és nem tud dolgozni ne kap fizetést az miért is nem szorul rá? ő se vagyis én sem vagyok eleresztve a tápénzban.......
2013. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!