Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan altatsz két gyereket...

Hogyan altatsz két gyereket egyszerre?

Figyelt kérdés

Olyan anyák válaszát várom, akiknek 2 gyereke van, nincs segítsége és a gyerekek kb.: 3 és fél és másfél évesek.

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan oldják meg a délutáni alvást.


2010. júl. 7. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam majdnem három éves és egy 10 hónapos van. A nagy a gyerekszobában a saját ágyában, a pici pedig egyelőre a másik szobában autós gyerekülésben. Este gond nélkül alszanak együtt, de délután "bandáznak" és egyik sem alszik. :o(

Én is csak várom, hogy mikor lesz ez jobb, pedig nagyjából egy időre esik a délutáni alvásuk. (A pici délelőtt is alszik egy rövidet.)

Időről időre megpróbálom őket közösen altatni és remélem, hogy egyszer majd csak összeszoknak!

2010. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A délutániról le van a gond, kb. 1,5 éves kora óta nem alszik.

Az esti pedig, aki álmos alszik. :( Sajnos, ez van.

A nagyobbal bűnözök, keresek mesét a tévében számára, amíg a kicsi elalszik.

Ha az sikerül, akkor az első 5 perc után alszik a legmélyebben, akkor nem zavarja semmi.

2010. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerek, a legnagyobb 4 éves. Lerakom őket és alszanak. sose voltak ahhoz szoktatv, hogy alvás előtt bagyusgatás, vagy bármi. bagyusgatásból van bőven napközben, alváskor alvás van és ennyi.

Aki nagyobb, annak este meseolvasás, vagy mese nézés, aztán megy az ágyba, betakarom és jóéjt.

2010. júl. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elringatom a kicsit (5 hónapos) lerakom, elringatom a nagyot (2 éves) lerakom és bezúgok az ágyba. A kicsi 20 perc múlva felébred :(, de gyakran nem sikerül egyidőben letenni őket. Ha meg nagyon nyűgösek akkor a kettőt egyszerre ringatom a hintaszékben.

Este nincs gond elalszanak maguktól, csak nappal nem. Meg este van segítségem is.

2010. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ettől én is féltem tavaly ilyenkor pocakosan. De a nagyfiam megoldotta a dolgot és nem alszik 1 éve már délután. Ő 3,5 éves a kicsi 8 hónapos.
2010. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem egy 20 és egy 1hónapos fiam van.egyedül vagyok rájuk hét közben.

délutáni alváskor először a nagyot ringatom el,vagy csak az ölemben alszik.őt berakom a mi ágyunkba.közben a kicsi még alszik,mert ő még ugye max 2-3óránként kel enni.kb egy óra múlva megébred a kicsi,őt megetetem és a nappaliban a bölcsőben alszik-ha mákom van egyből-ha nem akkor csak addigra alszik el(köv.etetés) mire a nagy kel.

de ha mindkettő alszik,akkor én is befekszem a nagy mellé.

este a kicsi kezdi a sort,fürdés,szopi,és a hálóban a kiságyban alszik.Általában mire a nagyot altatnám(pedig közvetlen utána kezd fürdeni)addigra felnyöszörög a kicsi.Így a nagy a saját szobájában az ágyában megissza a tejet,és vagy alszik,vagy nem.Úgyhogy ha ketté tudnék osztódni ilyenkor nagyon jó volna :-)

Mostanában egyre többször van,hogy ebből kifolyólag a nagyfiam megtanul egyedül elaludni.De akkor is kellek neki előtte míg egy kicsit elpilled/lenyugszik.

2010. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meseolvasás közben a 20 hónapos cicivel elalszik. A mese után a nagy 4 éves lehúzza a redőnyt, és neki a kezét meg kell fogni amíg elalszik.. igazából a kézfogással lehet ösztökélni, hogy aludjon, mert másképp csak elkínlódik, aztán éjjel meg negyedóránként felkel üvőlteni, ha nem aludt napközben. Hogy hamarosan hármat hogyan fogok altatni egyszerre azt nem tudom még elképzelni, de hátha addig a fiam is lemond a ciciről..
2010. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!