Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egyszerre gyereke...

Hogyan lehet egyszerre gyereket nevelni és házimunkát végezni?

Figyelt kérdés

7 hetes a kislányom és eléggé gyorsan eltelik egy napom, de általában sosem végzek mindennel. Ha főzök, akkor hátrányba szorul a takarításés így fordítva. Magammal is próbálok foglalkozni eg kicsit. Néha úgy érzem magam mint egy robot. A babának meg persze szüksége van rám.

Ti hogyan osztottátok be a szabad időtöket?


2009. jan. 13. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is pont ma pánikoltam ezen, mert egész nap csak szoptattam és háztartottam, mégis úgy érzem hogy mindennel el vagyok maradva. Ráadásul a picikém (12 hetes) napközben jó ha 2x fél órát alszik, de ma konkrétan ennyit sem volt hajlandó.

A panaszt félretéve, nálunk nagyobb takarítás hétvégén van és a páromat is bevonom. Felváltva vigyázunk a gyerekre amíg megcsináljuk a feladatunkat (enyémek a vizes helységek, övé a portörlés és a porszívózás). Bevásárlás is ilyenkor van, kéthetente anyu átjön vigyázni a babóra amíg elszaladunk két szoptatás között (sajnos ebben ki is merül minden segítségem), amúgy meg vagy én vagy párom intézi. Egyelőre mindig két napra főzök előre, tehát két napig ua a kaja van. Az első reggeli szoptatás után előkészítem a kajcsit, a második szopi után megfőzök. A konyhában van a járóka, a manóm ott fekszik. Általában egy-egy mosogatásnyit, teregetésnyit, felsöprést elvan. Közben beszélek hozzá meg énekelek, vagy nézi a körforgóját, oda-oda megyek hozzá megsimizni. Ha nincs nyügi napja vagy véletlen elalszik, megpróbálkozok a vasalással. Este 9 - 1/2 10-re többnyire sikrerül ágyba dugni, ilyenkor szoktam magánéletet élni: egy kis torna, internetezés, vagy ha van munka dolgozok. Kb. éjfélkor megyek aludni. Sajnos a külsőmet elég rendesen elhanyagolom, de most nem futja többre. Egyelőre muszáj kompromisszumokat kötni, a lelkifurdalás ellenére, mert nem megy minden egyszerre. Aztán a babák úgyis hétről hétre változnak, mi is rutinosabbak leszünk és később már lehet ritkábban szoptatni, uh. én bízom benne, hogy könnyebb lesz. Most úgy vagyok vele, hogy ez egy átmeneti időszak és túl kell élni.

Egyébként egy oldallal korábban van egy hasonló kérdés, ott is találsz tippeket.

Sok kitartást kívánok :))

2009. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Sajnos az én babám se valami jó alvó, napközben alig alszik.
2009. jan. 14. 08:20
 3/3 anonim ***** válasza:

hát elég nehéz mit se mondjak. nekem se sok segítségem van igaz mi már nagyobbak vagyunk, de mikor kisebb volt nem igényelt annyi törődést mint most. most egy percrese lehet egyedül hagyni, mert ordít. nem patyolat tisztaság van, de kupi nincs! főtt kaja általában van! most elkezdtem tornázni. ja és a legfontosabb hogy mellette fősulira járok, és most vizsga időszak is van! na annyi segíségem van, hogy suli idején vki vigyázz a kis maszatra! semmi más! meg kell tanulni jól beosztani az idődetz! mi példáúl bevásárolni is visszük magunkkal. most is az ölembe ül. meg néha takarítás közbe is a kezenbe van!

wegyébként jobb volt szoptatni,én szerettm s mweg ha hiszitek sokkal idő igénysebb más etetési mód, mintb a szpotatás!!!! sok szerencslt nem biztos, hogy segítettem. de én mindig megpróbálok gyorsan a javát megcsinálni például a takarításnak és ha szekrénybe kupi van azt ki lássa esetleg engem zavar, de ennyi mindent nehéz összeegyestetni. hozelfejetettem, hogy emellett jut idő családra és barátra is. sokszerencsét. kitartást

2009. jan. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!