Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Hallottam...

Mit gondoltok erről? Hallottam valahol miszerint sok nő csak azért szül hogy ne kelljen dolgozniuk.

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha meg munkahely sincs akkor még egyszerübb a képlet..

-főleg 5 szakmával mindig van kifogás hogy túlképzett vagy meg hogy ebből pont kevés az a két év gyakorlatod amit nem NÁLUNK töltöttél le..-


- a helyzet az hogy a gyermek nagyobb kötelesség mint a munka.

2010. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Van ilyen. Lásd a C kategóriások már mióta csak az alomból élnek. Gyalázatos de ez van.
2010. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos van ilyen...és itt is sok kérdés foglalkozott ezzel a témával. Az állam bácsinak kéne tennie valamit.... támogatni a családokat, a munkába visszakerülő anyukákat és hasonlók. Na és persze beszüntetni az automatikus, alanyi jogon járó juttatásokat, segélyeket és támogatásokat! Az egészet egy feltételrendszerhez kéne kötni!
2010. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
"Ne kelljen dolgozni." Ez nekem olyan fura. Több mint egy éve keresek munkát, mindenhonnan elhajtanak (Persze ez a jobbik eset, ha van válasz...). Most lettek meg a diplomáim, ezekkel is elhajtottak eddig. Babát szeretnénk már régóta, mert a párom idősebb bálam 12 évvel, de így, hogy csak gyest kapnék... Meg utána 28-29 évesen legyek ott munkatapasztalat nélkül... Hiába szereték már tavaly február óta dolgozni, nem kellek sehova... Pedig hipermarketekebe is jelentkeztem már eladónak, szóval nem az van, hogy válogatnék... :((((
2010. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne áltasd magad, van ilyen. És buta az ilyen nő, nem becsülném sokra.
2010. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Én mióta megszültem a lányom nincs kedvem visszamenni dolgoz i, szeretek vele itthon lenni, bölcsöde nincs meg elvinni még eltudnám bölcsibe de nem érnék vissza és nincs aki érte menjen, szóval ha ajarnék dolgozni sem tudnán megoldani mert hová rakjam a gyereket.

Szülök még egy gyereket, hogy legyen tesó de nem az államtól kapott pénzért, hanem mert szeretem a gyerekeket, és jó velük együtt lenni.

2010. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Persze, ez így van. Ismerek több ilyet is. Pl van egy ismerősöm, akit kamasz korában egyik középiskolából küldözgettek a másikba, mert már ott sem csinált semmit, csak bulikba járt meg lógott. Na, nagy nehezen elvégezte a gimnáziumot, továbbtanulni természetesen nem volt kedve. Talált valami munkát, asszem pincérkedett valahol egy évig, aztán összeköltözött az aktuális pasijával. Ahogy összeköltöztek, a csaj felmondott a munkahelyén, a pasinak azt mondta, hogy kirúgták, és úgy gondolta, hogy innentől kezdve majd a pasi úgyis dolgozik, ő meg ellesz abból a pénzből. Csak a srácnak ez nem tetszett, mindig noszogatta a csajszit, hogy keressen másik munkát. A csaj meg inkább gyorsan terhes lett. Most lesz két éves a lánya, azóta már a második babával terhes. Kérdeztem tőle, hogy nem akart volna-e a két gyerek között kicsit fellélegezni, stb., erre azt válaszolta, hogy "ugyan már, legalább addig sem cseszeget senki, hogy dolgozzak".


De mondom, több hasonlót is ismerek.

2010. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Sok ilyen van, de persze az IQ-jukról ne beszéljünk. Csak rövid távon gondolkodnak, az nem jut eszükbe, hogy mi lesz, ha lejár a GYED. Utána még rosszabb, mert kisgyerekkel több kiadás jár, munkahelyet meg nagyon nehéz találni. Persze van, aki kap segélyt. De ahhoz már kell egy csomó gyerek, meg olyan habitus.

Egy barátnőm apukája pl. egy faluban volt polgármester. Állandóan fenyegették bizonyos családok, ha nem kapnak segélyt, kinyírják az egész családját. Hamarosan felmondott, és elköltözött.

2010. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a környezetemben van ilyen nő.Az élettársa a család fenntartó,rengeteget keres,mindenük meg van a nő dolga csakis a gyermeknevelés,házimunka stb.Ahogy az első gyereke 3 éves lett rögtön teherbe esett a másodikkal és nyíltan vállalja,hogy azért vállalta ilyen gyorsan a másodikat,hogy ne kelljen neki munkát keresni,mert így sokkal kényelmesebb.

Pl azért kapott egy autót,hogy a gyerekekkel vásárolni tudjon menni.....kiejtette a száján,hogy légkondi máris beszereltette neki a párja....

Mondjuk ilyen feltételekkel lehet én is inkább gyermeket nevelnék.

De szerintem többségben vagyunk azok,akiknek nincsenek ilyen jó anyagi feltételeik és kénytelenek vagyunk gyed után visszamenni dolgozni,mert még a két kereset is alig elég a megélhetésre.


üdv 3 gyermekes és 28 hetes kismami.

2010. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is visszamennék dolgozni, ha nem lenne létszükség!! Egyszerűen a saját közérzetem, önbecsülésem miatt! Nem érdekelne mennyit keres a párom, nem lenne hozzá bőr a képemen, hogy amíg ő gürizik értünk, napi 8-10-12 órát, addig én otthon babázzak.... arról nem is beszélve, hogy szomorú és elgondolkodtató, ha egy nő könnyebbnek tartja otthon lenni a gyerekekkel, mint dolgozni! De sajnos a legtöbben, akik inkább szülnek mint sem hogy dolgoznának, nem is tehetnék meg, mert nincsenek olyan anyagi helyzetben, csak az értelmi szintjük van lejjebb a kelleténél.....
2010. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!