Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik mostanába szültek, vagy...

Akik mostanába szültek, vagy szülnek, gondoltak erre?

Figyelt kérdés

Csak segíteni szeretnék. Kisfiam most lesz 2 éves, s akkor nem gondolkoztam előre hozzátáplálás ügyben. Nemsoká megszületik a kistesó, s most 'ésszel 'élek. Szóval, a mostanába született gyerkőcök hozzátáplálása január február tájékán kezdődik. Akkor nem lesz semmi gyümölcs, sőt, már a tökfélék is jönnek befele. Szerintem aki főzöcskézik, érdemes kis adag gyümölcsöket, tökféléket lefagyasztani, hogy majd változatosabban tudjunk főzeléket készíteni. Örülök, ha segítettem.


4 éves kiscsaj, 2 éves kissrác, 36 hetes pocakcsajszi anyukájuk


2010. jún. 28. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! ÉN pont ilyesmivel traktáltam nemrég az ismerős kismamikat! :-) Nekem egy 23 hós lányom van, meg egy 38 hetes pocaklakóm. Mivel a lányom is júliusi, így szembesültem én is azzal, hogy csak üveges babakaja van... Én tavaly már tettem el leturmixolva, pürésítve bébiételes üvegekben gyümiket, a lányom imádta a télen. Most is így csinálom, hogy a fiamnak is legyen minden eltéve, mire kell. Sütőtököt is tettem el megsütve, kis adagokban, az is nagyon szépen eláll, most is fogok majd.

Jó ötlet volt részedről, hogy szólsz az esetleg tapasztalatlanabb anyuciknak! :-)

2010. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én picit kérdeznék. Nagyon tapasztalatlan vagyok. H h kell ezeket el tenni és később elkészíteni?
2010. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly szeptemberi a lányom, és nyáron én is tettem el neki-igaz csak barackot.

CSak az a baj ezzel az eltevősdivel, hogy egy fél hűtőládát minimum telel kéne pakolni ideális esetben, hogy kitartson nyárig. Szerencsé, akinek van erre lehetősége, nekem csak pár jékockatartós zacsira volt helyem :(

2010. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, a következő babánál én is okosabb leszek már! :)

Mi most kezdjük hamarosan a kóstolgatást, és bár nekem szerencsém van, mert lassan itt az őszibarack szezon, meg itt vannak a friss zöldségek, gyümölcsök, de félek, hogy nehogy valahol valami vegyszeres zöldséget/gyümölcsöt fogjak ki. Most jutott eszembe, hogy a teraszon (sajna kert nincs) nevelgethettem volna pár tő paradicsomot, paprikát, esetleg nagyobb cserépbe vethettem volna sárgarépát. Mostmár mindegy, mert már kicsúsztam az időből, de ha találok megbízható forrást, biztos gondoskodni fogok télire a megfelelő vitaminokról!

2010. jún. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, aki azt kérdezte, hogyan kell eltenni a dolgokat, annak válaszolnék - meg mindenkinek, aki hasznosnak tartja a tippeket. :-)

Bio őszibarackot (berakni valót) kaptam egy ismerőstől, azt egy pillanatra bedobtam forró vízbe (pár másodperc), úgy nagyon könnyű lehúzni a héját. Ezután kivettem a magját, egy nagy tálba tettem, botmixerrel simára turmixoltam, majd bébiételes üvegekbe (lehet másba is, de nekem ez bevált) raktam, lefedtem, mehetett a fagyóba. Kiolvasztás után is isteni volt!!

A sütőtököt megsütöttem, kockákra vágtam, kis zacsikban tettem a fagyóba, az is teljesen finom, ha kienged.

Meggyet kimagozva, zacskókban raktam el, amikor a gyereknek adtam, előtte kiolvasztottam, majd turmixoltam. Ha nagyon picinek adod, akkor a héját érdemes lehúzni. Paradicsomot ugyanígy, simán fagyasztva tettem el, paradicsomleves, szósz készült belőle a télen. Borsót egy percre érdemes forró vízbe dobni, amibe előzőleg pici sót és cukrot is teszel. Aztán szűrővel kihalászod a szemeket, az is mehet zacsiba, fagyóba. Sárgabarackot kb. ugyanúgy raktam el, mint az őszinél leírtam. Legyalulva el tudsz tenni főzőtököt. Én raktam pici zacskókban kaprot is, hogy ízesíteni tudjam. Érdemes először folpackba tekerni egy adag kaport, majd úgy a zacsiba tenni, mert erős illata van és az egész hűtőd kaporszagú lesz, ha nem vigyázol.

Arra érdemes figyelni, mielőtt babakaját rak el az ember, hogy csak megbízható helyről vegye. Őstermelőtől, piacon a legjobb, náluk van a legjobb minőségű áru. A multisokkal vigyázni kell, illetve azzal is, hogy ne melegházi termékeket vegyünk, azoknak általában magasabb a nitráttartalma, plusz a kevesebb napfény miatt kevésbé bomlanak le bennük a permetezőszerek.

Ja, almát is bébiételes üvegben raktam el, pépesre reszelve. Ugyan almát vehettem volna a télen is, de ha már kaptam egy csomót, ráadásul valami isteni édes fajta volt, nem bántam meg, hogy tettem el. A kicsi imádta.

Remélem, tudtam segíteni picit!

2010. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!