Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszülnéd a gyerekedet, ha...

Megszülnéd a gyerekedet, ha tudnád előre, hogy olyan bűncselekményt fog elkövetni, amivel ártatlan ember halálát okozza?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 13:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Azért jutott eszembe a kérdés, mert olvastam mostanában egy történetet, amiben egy 14 éves kislányt megerőszakoltak és megöltek.Amúgy több ilyen történetet olvastam.És azt gondoltam, ha ez/ezek az emberek megsem születtek volna az a kislány még most is élne.

22/l

2010. jún. 27. 14:31
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

Már ne haragudj,de ez akkor is elég buta kérdés....


Erre mondanám:Ha tudom,hogy elesek,akkor leülök......VAGY ha öreganyámnak f@sza lenne,akkor ő lenne az öregapám.....(és hasonlók.)


Senki nem úgy tervezi,h bűnözőnek,v gyilkosnak szüli,neveli a gyerekét.Ahogy pl azt is kevesen tervezik,h autóbalesetben halnak meg.


Na,de eleget bölcselkedtem,abba is hagyom,bocsika:-D

2010. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Oké értelek de ne erre az oldalra tedd ki hanem van itt pszichés kérdésekkel foglalkozó is.Többször átolvastam akérdést és ha tudnám előre akkor se tudok válaszolni mert nem értem.....
2010. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki aki képes lenne ilyent megjósolni(ami ugye kizárt), biztos azon lennék minden erőmmel, hogy megakadályozzam! Ha valaki képes lenne arra, hogy előre lássa a jövőt, akkor azt megváltoztatni is képes! De a gyermekemet mindenképpen világra hoznám!
2010. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Ja, rossz topikba tetted fel a kérdést, mert itt tényleg az a szupi kérdés, hogy barnát sz***k -e a gyerek...

Amúgy nehéz a kérdés. A válaszom közelebb van az igenhez, mint a nemhez!

2010. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
96%

A kérdést értem, ezt a fene nagy fújolást, és felháborodottságot viszont nem.


Megszülném, felnevelném és remélném a legjobbakat.

2010. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
A gyermek olyan emberré válik, amilyenné a szülei nevelik.
2010. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

előre nem tudhatom...

és ha tudom, hogy pl rákos, vagy mittudoménmilyen súlyos beteg lesz majd 60 évesen?

öljem meg mielőtt megszületne vagy mit tudok tenni? akkor meg én gyilkoltam...

2010. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Érdekes válaszokat kaptál.

Én 10 lve rendőr vagyok, 2 gyermeke anyuka. Elég sok olyan bűnelkövetővel találkoztam, aki elég sok igen súlyos bűncselekményeket követett el. De soha nem gondoltam arra, mi lenne, ha nem született volna meg, nem nevelték volna fel! Mindig lesz bűnözés, lopás, betörés, emberölés. Ezt nem lehet kiiktatni, mint a betegségeket okozó géneket. A bűncselekmény elkövetése nagyrészt az ember akaratán múlik, hiszen a legtöbb bűncselekmény szándékos. Azaz, ha akarja az ember, elköveti, csak a szándékán múlik, megteszi-e, vagy sem. Persze vannak gondatlan bűncselekmények, de ezek kevesebb számban.

Soha nem szabad lelkünkre venni akármilyen bűncselekményt, különben összeroppansz a súlyuk alatt. Szerencsére a társadalom nagyon kevés tudomással bír az elkövetett bűncselekményekről. Megőrülnénk, ha a híradó csak ezzel lenne tele. Ugyanis sajnos mindennapos dolog a gyermekek szexuális zaklatása, gyerekbántalmazás, vagy akár a fiatalok által elkövetett bűncselekmények!

2010. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
49%
Amellett, hogy azt gondolom -legnagyobb tisztelettel is-, hogy ez a kerdes egy hatalmas baromsag es lehetetlen, elmondanam, hogy abban hiszek, hogy a gyerek nem feltetlenul olyan, amilyennek a szulo neveli. Valoban hat ra a szuloi neveles, de abszolut lehetseges, hogy mindent megteszel, aztan megsem olyan lesz, amiert dolgoztal...szoval en elvetem ezt a szulo onhibaztato dolgot bizonyos esetekben. Nem mindenert a szulo a felelos.
2010. jún. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!