Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apának nem szép, “gúnyol...

Ha az apának nem szép, “gúnyolható” keresztneve van, jobb, ha a gyerek az anya keresztnevét kapja?

Figyelt kérdés

Vagy illik az apáéhoz ragaszkodni? Mi a fontosabb ilyen esetben?


(Tudom, hogy ma már szokás pl. kötőjelesen mindkettőt adni, de most az “alap esetekre” gondolok.)


2018. júl. 2. 20:32
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Elírtam, természetesen vezetéknévre gondoltam.
2018. júl. 2. 20:33
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Jobb az anyáét adni.
2018. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem a vezetékneve miatt, akkor majd gúnyolják, mert szemüveges lesz, vörös, túl magas, vagy túl kövér. Nekem ez a túlféltés kategória.
2018. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

Az apáét illik adni minden esetben,majd megtanul kiállni magáért.

Mellesleg ha a te nevedet kapja akkor azért is piszkálhatják hogy "nincs apja csak valami jött-ment stb...

Mellesleg igen ha nem a neve miatt 1000 egyéb ok miatt is bánthatják,igen kegyetlenek a gyerekek de ez van.

2018. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Én az anyáét adnám. Az én vezetéknevem is úgymond "gáz" ezt megspékelték még egy szerintük különleges, másik szerint ciki keresztnévvel. Nos, mondanom se kell, pokol volt az életem míg meg nem változtattam. Az ő beleegyezésükkel vettem fel anya vezetéknevét és első névnek egy átlagosabb keresztnevet. Végre nem félek bemutatkozni.
2018. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
Anyáét, ezt mi is beszéltük a párommal, hogy úgy lenne, ha ilyen neve lenne.
2018. júl. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem mindegy, mi a családnév. Láttam már olyat, hogy Punczi. Így, cz-vel. Ebben az esetben kapja az anyáét.

De egy Bornemissza pl. teljesen vállalható.

A mi csaladnevünk elsőre nem tűnik gúnyolhatónak. Aztán egy bugyuta Papp Rita gyerekdal miatt áltsuliban és gimiben is cikiztek. Szerencsére már nem. De jó példa arra, hogy a csúfolódást nem könnyű elkerülni.

2018. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
A Bugyi vagy hasonló lenne, akkor én is azt mondanám, hogy az anyáét kapja.
2018. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
7-es csak nem te vagy a Csovi Csovi Jasper?
2018. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem Bugyi vagy Punczi jellegű, tehát nem valami “perverz”, de azert ilyen szót sem használunk kulturált beszédben. Én ettől függetlenül hajlanék az ő nevére, de valahogy nem tudunk dönteni :(
2018. júl. 2. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!