Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anyagi háttérrel...

Milyen anyagi háttérrel rendelkeztetek, amikor azt tudtátok mondani, hogy jöhet a baba?

Figyelt kérdés
Mennyit kerestetek? És a férjetek? Mennyi megtakarításotok volt?
2018. febr. 7. 14:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Párom szüleinek a régi lakásában élünk (ami habár nem a mienk papiron, de nincs albérleti dij vagy hitel) mindkettőnknek van munkája és összesen olyan 450.000ft körül keresünk nettóban. Aranycumi nem lesz a gyereknek de stabil háttérnek szerintem ez is elég. :)
2018. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

A magyar átlag 300.000-ből nevel gyereket, vagy még annyiból sem. Nem is értem egyesek hol élnek...


Persze, ha több tíz milliós hitele van valakinek és egy BMW van a popója alatt, meg a legujabb Gucci rajta, úgy kevésnek is bizonyul még a 300 duplája is...de azért ne mondja már senki nekem hogy havi 300bol nem lehet eltartani egy családot. Itt mindenkinek több százezres fizetése van Magyarországon. Érdekes.

2018. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%
Volt egy nagy lakásunk 3 millió hitellel. Megtakarításunk annyi, amennyi a menyasszonytáncból összejött, mert nem volt tervezett baba és az esküvő utáni hónapban fogant. Megszakítással "védekeztünk". Kettőnk fizetése 300.000 Ft körül volt. De ezek már 8 éves adatok!
2018. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Ez a kérdés csak nőkhöz szólt? Nekem feleségem van, férjem nincs. :)


Egyetértek a #3-assal. Legyen hol lakni (albi vagy saját hitellel mindegy), legyen némi tartalék pénz és ennyi elég is. Vagyis mégsem. A legfontosabb, hogy gyereket szeretnétek. Mindketten, egyetértésben a pároddal. Ne csak az egyikőtök, ne csak azért mert már mindenkinek van körülöttetek stb, hanem te és a párod is igazán akarjátok.


Ez a legfontosabb, a kacsalábon forgó palotát gyerek mellett is meg lehet venni.


Mi konkrétan albiban laktunk amikor összejött de már sajátba (hiteles) született. Néhány millió tartalék volt de nagyrészt hitel önerőbe ment de aztán gyűjtöttük újra, mert elég takarékosak vagyunk. Fizetes semmi extra, mindketten dolgoztunk, átlagosan kerestünk, azaz 160-200 nettó fejenként.

2018. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hitelmentes lakásunk és autónk van.

Én netto 200at párom netto 550et keres.

Megtakarításunk 2millió ft.

Szerintem ez bőven elég sőt kevesebb is elég lenne, nem emiatt vállaltuk most a babát.

2018. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
Saját ház, saját kocsi, 500000 ft havonta.
2018. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

26 évesek voltunk, pesti belvárosi lakásunk volt(30nm) meg egy öreg autonk..fiatalok voltunk kb ennyi volt a megtakaritásunk, nem is tudom,szerintem ketten 300 körül kerestünk akkor ..


A baba meg jönni akart, igy vállaltuk..

Azota 3 gyerekünk van (2 a harmadik utban,egész pontosan) én bevételem 300 e a férjemé 500 körül van, családi házban élünk agglomerácioban.


Szerintem sosem a pillanatnyi megtakaritás a mérvado hanem,hogyan tudsz változtatni...


Pl mi kiadtuk a kislakást mikor kicsi lett,albérletet vettünk ki egy városkában (80nm családi ház) rájöttünk,hogy galott város,semmi nincs ..közben eladtuk a lakást és vettünk egy családi házat egy 40 ezres városban közel pesthez... szuper döntés volt...

2018. febr. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!