Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anyagi háttérrel...

Milyen anyagi háttérrel rendelkeztetek, amikor azt tudtátok mondani, hogy jöhet a baba?

Figyelt kérdés
Mennyit kerestetek? És a férjetek? Mennyi megtakarításotok volt?
2018. febr. 7. 14:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem az anyagi helyzetünk döntött. Egyébként 500E körül volt a bevételünk, és 4M lekötve. Utóbbi közben önrész lett, vettünk egy családi házat. Most megtakarítás nincs.
2018. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
A babánk 2 hónapos 😊
2018. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Nekem volt egy 27 nm-es lakásom, és egy havi 120 ezer ft-os állásom (állami, de legalább biztos állás). Férjem albiban, viszont jól keresett, havi netto 400e megvolt. Ő neki nem igazán volt félre tett pénze, mert élt, mint Marci hevesen. Megismerkedtünk és kb. 1,5 hónap után terhes lettem. Akárhogy alakult volna, megtartottam volna, mert akkor voltam 33 éves.

Szóval eladtam a lakásom, hogy egy sajátba költözzünk, de a férjem annyira válogatott, hogy itt nem jó, ott nem jó, hogy közben felmentek az ingatlanárak az egekbe, úgyhogy most 2 év után végre sikerült egy kertesházat venni, tavasszal költözünk.


Ha arra vártam volna, hogy majd, ha találunk megfelelő otthont, meg majd ha lecseréljük a kocsit stb., stb., akkor még mindig nem szültem volna 36 évesen.


Szerintem, ha van egy alap, ahova szülessen a gyerek és két biztos állás, akkor jöhet a gyerek, utána is lehet kocsit/ingatlant cserélni, utazni stb., de ha mindig arra várunk, ha "majd, ha új ház lesz", megvan az új ház, akkor "majd, ha új kocsi lesz", megvan az új kocsi, "majd, ha biztosabb munkát találok" stb., akkor az alkalmas idő gyerekvállalásra soha nem fog eljönni.

2018. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Én mondjuk nem akarok gyereket, de ha akarnék, akkor sem merném bevállalni, nem vagyok milliárdos.
2018. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Volt egy kis parasztházunk és mindkettőnknek biztos állása, bá közalkalmazotti fizetéssel ami nem sok. Mégis vállaltuk a babát, mert tudtuk, hogy képesek vagyunk eltartani .
2018. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Saját lakásunk van, hitel vagy egyéb törlesztő nincs de megtakarítás sem.

Kettőnk bevétele összesen 300.000 Ft havonta.

Nem terveztük a gyereket de ilyen feltételek mellett gond nélkül be tudtuk vállalni úgy hogy semmilyen cuccán nem kell spórolnunk.

2018. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%

Havi 300.000 hitelből mindene megvan :D

Haha jó vicc...

A duplájából alig tudunk megélni ketten...

2018. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
300.000 fizetésből, na...annyi marhaságot olvasok itt, hogy már én is meghülyülök
2018. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Mi a gond a 300.000 bevétellel???
2018. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Aki havi 300 duplájából alig tud megél

ni, az nagyon nagy lábon él. Ennyi pénzből el lehet tartani egy gyereket is

2018. febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!