Egyes szülők miért nem próbálják megnevleni a gyereküket?
Két infót mondok.
- A gyerek a szülő tudatalattija.
- Michael Winterhoff: Miért válnak zsarnokká a gyerekeink c. könyv azt fejti ki, hogy ezeknek a szülőknek valóságérzékelési problémájuk van, a gyereküket máshogy érzékelik, mint ami történik, és ezért másképp is bánnak a velük kapcsolatos problémákkal, amiket a környezetük jelet vissza (iskola, közösség, pszichológus, stb). Ezek kivétel nélkül mind olyan gyerekek, akik nevelési tanácsadóban kötöttek ki, és a szülők nem értik, mi baja van a környezetnek a gyerekeikkel, mivel nekik a saját érzékelésük szerint nincsen bajuk velük.
"- A gyerek a szülő tudatalattija. "
NEm tudom, ezt a hülyeséget honnan szeded, de garantáltan nem igy van.
Elöször is egy (kamasz) gyerek még véletlen sem a szülöt utánozza, hanem lázad - ez többek közt a kamaszkorban per definíció így van, azaz legtöbbször az otthoni normál ellen irányul a viselkedése, másrészt az, hogy a "többiek" - haverok, másik fiatalok - nehogy maradninak tartsák és kizárják maguk közül.
Másodszor mi van akkor, ha egy szülönek több gyereke van teljesen ellenkezö viselkedéssel? Ilyenkor a szülönek a tuadalattija többszörös személyiség vagy hogy akarod ezt magyarázni?!?!?
Azért kert egy gallyat lehet hajlítani (0-7évesig), utána vastagszik, ág lesz belőle azt meg már csak törni lehet, az meg qrva nehéz.
Rrmélem érthető a hasonlat.
"Mi is felnőttünk telefon nélkül." ----> A kedvenc mondatom. 😃
Szerintem ezt minden korban elmondják. Régen autó nélkül is felnőttek, eldobható pelenka nélkül is, tv se volt és még sorolhatnám. De azért most jó, hogy van. Te se úgy élsz, mint régen. Szóval ez a legbénább mondatok egyike. Ebben a korban így élünk nem érdekli a most fiatalt, hogy neked mi volt mi nem.
"A telefont odaadja a szülő a gyereknek, addig sem kell vele foglalkozni, elvan magában és közben ő is tud facebookozni." ----> Régen a nagyszülőkkel sokszor egy fedél alatt éltek és telefon helyett ők foglalták le a gyerekeket. Nyilván nem a telefon a legjobb opció, de Lásd az írásom elejét.
A kérdésre is válaszoljak. Minden korban szívás tininek lenni. Mindig voltak és lesznek temperamentumos, visszafogott, nagyképű, szerény, vezető és azokat követő emberek. Ez a tiniknél hatványozottan jelen van. Ők már nem gyerekek de még közel sem felnőttek. Szóval Örülök, hogy már nem vagyok tini.
Tanítottam néhány évet általános iskolában.
5. osztályosok, ami 11 éveseket jelent, és úgy beszélnek, hogy a b+ a kötőszó. A témáik csak a szex, meg egyéb mocskolódások. Szerencsére nem mind ilyen, de többség igen. 11 évesen és ez egy Pest melletti jó hírű általános iskola, nem Borsod. Bele se merek gondolni, hogy ott mi van.
Hogy mi az oka? Amit én látok az csak annyi, hogy a szülők kb. letolják, hogy mi van a gyerekkel. Részben mert reggel 6-tól este 6-ig dolgoznak és a fennmaradt időben a gyerekek az utcán csavarognak. Utána meg nincs energiájuk rájuk, ami érthető. De az iskolával sem hajlandóak együttműködni, hiába hívjuk be őket, nekik erre nincs idejük...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!